בן כספית ואריה אלדד

"קטי פרי נחושה לעשות שינוי בשב"ס"

ח"כ מירב בן ארי, יו"ר הוועדה לביטחון פנים, על התנהלות שב"ס בעקבות בריחת האסירים: "צריך לחכות למסקנות של ועדת הבדיקה"


מהומה נרשמה היום (ב') בוועדה לביטחון הפנים בכנסת, זאת כשקריאות ביניים מצד חברי כנסת משני צדי הקשת הפוליטית נשמעו במהלך דבריהם של השר לביטחון פנים עמר בר־לב, מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי ונציבת שב"ס רב־גונדר קטי פרי. חילופי הדברים נזרקו לחלל האוויר על רקע הדיון על מחדל בריחת ששת האסירים מכלא גלבוע בשבוע שעבר.

יו"ר הוועדה לביטחון פנים, חברת הכנסת מירב בן ארי שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והגיבה לדברים: "זה היה דיון ארוך וסוער, פעם ראשונה שיש ועדה לביטחון פנים ושהנציבה והמפכ"ל מגיעים. האתגר הכי משמעותי של המדינה לפחות בשנה־שנתיים האחרונות הוא נושא ביטחון הפנים. נכון שיש לנו בעיות בגבולות ועזה וחזבאללה, אך עדיין יש פה איום אמיתי - יש כאן אזרחים שחיים במדינה ואין להם ביטחון". 

פגשתי נציבה שנחושה לעשות שינוי בשב"ס

"זה אירוע מיוחד וחשוב, ומעבר להכל גם מרגש בעיניי שהמדינה אומרת שאת נושא ביטחון הפנים היא לקוחת ומפקחת עליו", הוסיפה, והבהירה: "עד היום אף אחד לא פיקח על הדברים. יש כאן ועדת בדיקה ממלכתית, וצריך לחכות למסקנות שלה ואז להחליט. גם זה אירוע נדיר, בכל הממשלות הקודמות לא עשו שום ועדות בדיקה. פגשתי נציבה שנחושה לעשות שינוי בשב"ס, ששלוש שנים אין תוכנית, אין אסטרטגיה, אין כלום".

עריכה: מיכל קדוש 

13/09/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ מירב בן ארי
ח"כ מירב בן ארי  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris