סיון כהן

המתמחים מתפטרים: "זאת מלחמת אין ברירה"

ד"ר שני סבוראי בנד היא אחת ממאות המתמחים שיגישו את התפטרותם היום (ה'): "זהו בוקר קשה עבורנו - צר לנו שזה מהלך שנאלצנו לממש"


המגעים בין מתמחי הרפואה לבין משרד הבריאות ומשרד הכלכלה הגיעו למבוי סתום. המתמחים דחו את המתווה שהוצע להם - ובשעות הצהריים מאות מתוכם יגישו מכתבי התפטרות. ד"ר שני סבוראי בנד, אחת המתמחות שתגיש את התפטרותה בהמשך היום (ה'), סיפרה מדוע המתווה שהוצע אינו מהווה הטבה בתנאי ההעסקה בעיניה.

שעת האמת של המתמחים הגיעה: ד"ר שני סבוראי שיתפה בתחושות הקשות המלוות אותה ביום זה, יום בו תגיש את התפטרותה מבית החולים בו היא עובדת: "בשעה 14:00 אנחנו נגיע למשרד הבריאות ונגיש את מכתבי ההתפטרות שלנו, המכתבים אמורים להיכנס לתוקפם תוך שבועיים. אנחנו לא מרגישים שיש לנו ברירה, צר לנו שזה מהלך שבכלל נאלצנו לממש. היינו שמחים מאוד אם ההבטחות שהבטיחו לנו היו מתקיימות".

היא הדגישה כי "המתווה הזה שבכלל לא מתווה אלא רק היתר, הוא כלום. אין בו שום בשורה כי רידדו אותו עד שלא נשאר ממנו למעשה כלום. אין דד ליין, אין הבטחה שכל המקצועות יקוצרו", והוסיפה: "התוספת התקציבית שאנחנו מבקשים היא מינורית. אנחנו מבקשים תוספת תקנים של רופאים קיימים, שמחכים שיהיה להם תקן". כמו כן, ציינה כי המתווה שהם דורשים "אפשרי, משרד הבריאות הסכים לו בשיחות סגורות איתנו ואז חזר בו".

ד"ר סבוראי בנד אמרה בצער: "אני מקווה שהם יתעשתו ויבינו שהולכת לקרות פה קטסטרופה, לא פחות. המערכת לא תצליח לשרוד בלי מתמחים למשך יום כי המערכת כל כך מורעבת ובונה על המתמחים. בעשורים האחרונים המתמחים הפכו לציר הכי מרכזי של מערכת הבריאות, הם עושים הכול".

     

עריכה: עופרי גליכמן

07/10/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מתמחי הרפואה מפגינים מול משכן הכנסת, אתמול (ד')
מתמחי הרפואה מפגינים מול משכן הכנסת, אתמול (ד')  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris