ינון מגל ובן כספית

"ההתפרעות הבדואית התפתחה למימדי מפלצת"

ניצב בדימוס אריה עמית תקף את טיפול המדינה בפשיעה הגואה בדרום הארץ: "החיים בבאר שבע הפכו לגיהנום - הצעירים הבדואים עושים מה שהם רוצים"


"עוד שלושה שודים אלימים בביצוע בדואים מנוולים. שטויות. העיקר שיש עוד תפקיד מיותר ודבילי במטרה הארצי המנופח - ראש מחלקת סיכול פשיעה": במילים קשות אלו התייחס ניצב בדימוס אריה עמית לאירועי האלימות הרבים מדי בדרום הארץ, שנדמה שאיבד שליטה. 

עמית שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm והגיב לדברים: "לפני 17 שנה ראיתי שאין מדינת ישראל בנגב. מאז, ההתפרעות הבדואית התפתחה למימדי מפלצת ומדינת ישראל התכווצה עוד יותר. אין שם משטרה ואין שם מדינה, היחידים שעושים שם עבודה טובה הם חברי הסיירת הירוקה. הבדואים עושים מה שהם רוצים ומדינת ישראל כבר 20 שנה לא מצליחה לתת לזה מענה".

"הפתרון הוא שמדינת ישראל תחליט שהנגב הוא חלק אינטגרלי מהמדינה והראשונים שצריכים לעשות שם סדר היא המשטרה. החיים בדרום הפכו לגיהינום בשנים האחרונות, תתנו לשוטרים את הביטחון שהם צריכים ושיתחילו לעבוד", תקף, והוסיף: "המפקדים מתעסקים בכסת"חים והמשטרה לא נותנת שמץ של תשובה לדבר. אנשים מפחדים פחד מוות, יש כדורים תועים שמגיעים לכל מיני דירות".  

"להגדיר את הנגב כאזור חירום"

בהמשך דבריו, ביקר אריה עמית את התנהלות רשויות המדינה במאבק הפשיעה בנגב: "בתי המשפט הם בושה ברחמנות שלהם על העבריינים. מחוקקים בלי סוף חוקים ובסוף אף אחד לא עושה איתם כלום. חוקי השטח השתנו - ילד בדואי יורק על שוטר והוא מעדיף להגיד שיורד גשם".

"אפשר להגדיר את הנגב כאזור חירום לחודשיים-שלושה ולתת מכה שתיישר את השטח כמו שצריך. מבצע כזה נותן תוצאות טובות", אמר, "הבדואים לא יהפכו לאוהדי מדינת ישראל ושומרי חוק אבל הם ילמדו שהם לא יכולים לעשות מה שהם רוצים".

עריכה: שני רומנו

10/10/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריה עמית
אריה עמית  |  צילום: פלאש90
Paris