ינון מגל ובן כספית

"עברנו ליד תומא סלימאן בכנסת והיא אמרה 'טפי עליהם'"

עמית דרי, המלווה את המשלחת מבחריין בישראל, על אירוע לא נעים שאירע למשלחת עם חברת הכנסת מהרשימה המשותפת • כספית: "מתבייש שהיא קיימת"


בימים אלו שוהה משלחת מבחריין במדינת ישראל, כשנה לאחר חתימת הסכמי אברהם בין שתי המדינות; אתמול (ב'), לקחו חלק באירוע השקת השדולה לקידום הסכמי אברהם בהשתתפות ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ. עמית דרי, המלווה את המשלחת, סיפר בשיחה לבן כספית וינון מגל על תקרית חמורה שאירעה בכנסת עם חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן.

עמית דרי סיפר כי המשלחת הגיעה לאירוע שנערך אתמול בכנסת, ובדרכם החוצה "חלפה על פנינו חברת הכנסת תומא סלימאן. היא הופתעה, ראתה אנשים עם הלבוש המסורתי ושאלה את העוזר שלה בערבית 'מי אלו'?. אמרתי 'אלה חבר'ה מבחריין שבאו לראות את ישראל ממקור ראשון'".

לדבריו, חברת הכנסת הגיבה בזלזול: "היא לא הסתכלה אליי, הסתכלה לעוזר שלה ואמרה 'טפי עליהם' בתנועה הידועה, והעוזר הסכים. הייתי כל כך בהלם ולא רציתי לייצר דרמה מול החבר'ה שלנו שלא ירגישו לא נעים, אז שתקתי. אבל אני עד עכשיו בהלם. חלק מחברי המשלחת שמעו את זה".

הוא זעם על האופן בו הגיבה ח"כ תומא סלימאן: "היא עשתה את זה, בכזה קז'ואל, באמצע כנסת ישראל כאילו אנחנו בשוק. זה לא שהם לא חטפו במהלך השבוע קללות ויריקות, למשל עוצר נהג דן באמצע תל אביב, פותח את החלון ודואג לשלוח כמה קללות עסיסיות בערבית", אך הדגיש: "היו גם כאלה שמאוד חיבקו, חייב לציין, ערבים שחיבקו".

בן הגיב לדבריו, ואמר: "זה מגעיל, ואותי מדאיגה הגב' תומא סליאמן שביקשנו ממנה תגובה, והתגובה היא 'אין תגובה'. גועל נפש, נחשפה דמותך ונקרעה המסכה, אתם רוצים רק רע. אני מתבייש בזה שהיא קיימת".

למרות התקרית, דרי ביקש להבהיר כי "אני לא בא להכפיש ציבור", והשיב לתגובה שמסרה חברת הכנסת: "אני חשבתי שהיא תכחיש, לפחות היא לא מכחישה את הדבר. זה עוד יותר מעצבן שהיא אומרת 'אין תגובה' כי היא אומרת 'אני לא סופרת אתכם', והחבר'ה האלה הולכים ומספרים את זה אצלם. אני מתבייש שזה בתוך כנסת ישראל".

כמו כן, סיפר כי אחד מחברי המשלחת "אמר לי - 'ההורים שלי ואני זוכר את עצמי שהייתי קטן, היו מגייסים תרומות לקונפליקט הפלסטיני ותמיד נרתמנו, ואנחנו מגיעים לפה ויורקים עלינו'".

מטעמה של ח"כ תומא סליאמן נמסר: אין תגובה. 

       

עריכה: עופרי גליכמן

12/10/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עאידה תומא סלימאן
עאידה תומא סלימאן  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris