ינון מגל ובן כספית

"כל המחירים הולכים לעלות"

שמתם לב להתייקרות מחירים ברשתות השיווק? • עלייה תלולה עוד לפנינו • מנכ"ל 'ויקטורי' אייל רביד: "חוק החד פעמי יוביל לכך שנשלם פי 2.5 יותר"


מחר צפוי להיכנס לתוקפו מס הקנייה על כלים חד פעמיים, בניגוד לדרישת היבואנים לדחות את הגזירה. מנכ"ל רשת 'ויקטורי' אייל רביד התריע בחשבון הפייסבוק שלו: "ימים קשים לפנינו, אפשר להגיד שלפנינו ממש צונאמי של עליות מחירים״. הבוקר (א') הוא שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm והסביר את דבריו.

רביד הסביר את משמעויות חוק החד פעמי על הצרכן: "ממחר, אנחנו נשלם בממוצע 13 שקלים לקילו יותר, נשלם פי שתיים וחצי על כל מוצר. בעוד חודש נשלם פיקדון על בקבוקים, ובעוד חודשיים נשלם 2.20 ש' לכל בקבוק ליטר וחצי משקה קל".

זאת, לצד העלייה במחירי השינוע שעלו בכל רחבי העולם, והתייקרות חומרי הגלם בחודשים האחרונים, יוביל לדבריו את הספקים להעלות מחירים. "עם ישראל צריך להבין שמי שמעלה את המחירים זה הספקים בלית ברירה. הדלק עולה היום אז זה ישפיע על כל הספקים, הובלות מהמזרח עלו ב־50 אלף שקל למכולה. אני לא רואה מישהו שיספוג את זה, לכן משער שיגיעו עליות מחירים. תמיד זורקים את זה על הקמעונאים".

הוא הבהיר: "אני לא מחפש להאשים אף אחד", אך טען: "הממשלה שבחרה להפוך להיות מדינה ירוקה או לעזור למצב האקלים העולמי, הייתה יכולה לפרוס את עליית המחיר החד פעמי ל־4 שנים, והציבור היה מקבל את זה יותר בעדינות. למה זה מגיע במכה אחת ולא כמו מס הגודש שיגיע ב־2025?"

לדעתו של רביד: "זה הולך להשפיע על הכול פסיכולוגית. בכל העולם שילמו חל"ת או מודל אחר במאות מיליוני או מיליארדי דולרים, ומישהו צריך לשלם לקופה בחזרה. המדינות מעלות מס, ובנושא הסופרמרקט, אם הצרכן לא יהיה צרכן נבון - זה יעלה לו בעוד 400 שקלים לחודש. אם יהיה נבון ויקנה מה שהוא צריך, רק במקומות שמוכרים בזול, אז 400 יהיו אולי 100 ש'".

          

עריכה: עופרי גליכמן

31/10/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"המחירים הולכים לעלות"
"המחירים הולכים לעלות"  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris