אודי סגל וענת דוידוב

"נכתב שהחוק יחול בבחירות, שיכולות להיות עוד שנה"

יו"ר ועדת הכלכלה מיכאל ביטון על התנגדותו ל'חוק נתניהו' • הבהיר: "לא ניתן להתעלם מהעובדה שכל אדם שלישי בחברה היהודית הוא מצביע ליכוד"


אחרי אישור התקציב המחלוקות בקואליציה מעמיקות, ויו"ר ועדת הכלכלה חבר הכנסת מיכאל ביטון, החליט לחבור לשרת הפנים איילת שקד ולהתנגד ל'חוק נתניהו'. על פי הצעת החוק, נאשם בפלילים לא יוכל להרכיב ממשלה ולדעתו של ביטון מדובר בחקיקה פרסונלית. חבר הכנסת מכחול לבן שוחח הבוקר עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm, והגיב לדברים.

ח"כ ביטון הסביר כי הוא לא מתנגד לחוק שיאסור על נאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה, "אך אנחנו לא רוצים שהחקיקה החדשה תהיה מיוחדת לבנימין נתניהו בלבד", והוסיף: "בחוק של גדעון סער שר המשפטים נאמר שהחוק יחול בבחירות הבאות, שיכולות להיות בעוד 4-3 שנים ויכולות להיות בעוד שנה. עדיף שיהיו בעוד 3 שנים. לכן, אמרתי בוא נוסיף לחוק את המושג '3 שנים'. זה יאפשר לנתניהו להוכיח את חפותו. בסופו של דבר יש כתבי אישום שנגמרו בזיכוי. כך אף אחד לא יאשים אותנו שעשינו חוק מיוחד לנתניהו".

עם זאת, חידד: "העניין העקרוני חשוב מאוד. החוק נחוץ וראוי, ויש בו עניין של קל וחומר - אם שר לא יכול לכהן עם כתב אישום, ודאי שראש ממשלה לא יכול". חבר הכנסת הבהיר: "אנחנו לא רוצים לנצח בחירות בחקיקה ולעשות חוק פרסונלי לאדם מסוים. לא ניתן להתעלם מהעובדה שכל אדם רביעי במדינה הוא ליכודניק וכל אדם שלישי בחברה היהודית הוא ליכודניק. אנחנו הולכים לקבוע גורל של דמוקרטיה".

        

עריכה: עופרי גליכמן

09/11/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכאל ביטון
מיכאל ביטון  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris