"מבצע מאוד משמעותי"

ח"כ יואב סגלוביץ סגן השר לביטחון הפנים על תפיסת הנשקים :"אנשים שמחזיקים נשק הם עבריינים" • והעריך: "יש ירידה בתחום הירי"


מבצע חסר תקדים הגיע לסיומו אתמול (ג') בתום שנה של הפעלת סוכן סמוי במגזר הערבי. באמצעותו, הופללו 78 סוחרי אמל"ל, נתפסו 40 רובים, 13 אקדחים, 2 מקלעים ו־2 מטעני חבלה עם מערכת הפעלה סלולרי מוכנים להפעלה. סגן השר לביטחון פנים ח"כ יואב סגלוביץ' עדכן בפרטים.

ח"כ סגלוביץ הבהיר בפתח דבריו כי "זה לא מבצע איסוף נשק, הייתה הפעלת סוכן עם הסוחרים היותר גדולים שנמצאים בתחום האמל"ח. לא רק בצפון אלא גם במרכז. יש עשרות עבריינים שהוארך מעצרם אתמול ובמובן הזה יש פה שינוי של חלק מהפעילות. אנשים שמחזיקים נשק הם עבריינים הם לא נותנים את זה מרצונם החופשי", וקבע: "היה מבצע מאוד משמעותי".

לדבריו, המבצע "משתלב עם מהלך יותר רחב שעושה הממשלה. זה החל טרם הקמת הממשלה אבל יש סדרת פעולות מאוד רחבה שקשורה לאלימות בחברה הערבית. כמות הנשק בחברה הערבית היא דבר שהוא תקלה בלתי סבירה וצריך לעשות מעשה. המבצע הזה, טוב ככל שיהיה, חייב להיות חלק מגל גדול שהתחיל. אני מניח שיהיה שינוי, לי זה ברור לחלוטין שזה דבר שחייבים לייצר בו שינוי".

כמו כן, טען כי גרף הפשיעה בחברה הערבית "כבר התחיל לרדת. האם יש ירידה בתחום הירי? יש ירידה. כרגע, צריך להגיש כתבי אישום כמה שיותר מהר ולייצר הרתעה".

       

עריכה: עופרי גליכמן

10/11/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


המבצע לתפיסת נשקים
המבצע לתפיסת נשקים  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש90
Paris