איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"אספנו 75 שנה לתוך קרטונים"

שעות לאחר פינוי שכונת גבעת עמל בתל אביב מספרת חני סמוכה לוי, תושבת המקום, על התחושות הקשות: "עיריית תל אביב התעלמה מהתושבים בשכונה"


שעות אחרי הפינוי בשכונת גבעת עמל ביקשה ענת דוידוב לשוחח עם חני סמוכה לוי, תושבת השכונה, שסיפרה בכאב על התחושות הקשות שהיא וההורים שלה חווים. 

"זה יום קשה מאוד עבורנו, נלחמתי עבור הוריי ואחיי בכל השלבים. לא ציפיתי לזה, ידעתי שזה אולי יגיע כי היינו במשפטים הרבה זמן, אבל לא חשבתי שזה יהיה ככה - לאסוף 75 שנה לתוך קרטונים", פתחה את דבריה והסבירה: "אנחנו נחלה של 4 בתים, אבא שלי בן 86 ואמא שלי בת 80, עבורם נלחמתי במשך כל השנים. אנחנו עכשיו נפרדים מכל כך הרבה דברים, כי אי אפשר לקחת הכול".

בהמשך, עוד הוסיפה כי "האנשים לא חושבים על זה, אבל הפינויים האלה כואבים, גם מבחינת כלכלית - ואין מי שדואג לנו באמת. זו בושה. הציעו לנו 800.000 שקל לבית, ועדיין לא קיבלנו כלום. איפה קונים בית בסכום כזה? קונים רק חנייה. איפה אני אשים את הוריי? בדימונה? הם לא רגילים למקום אחר, כל החיים שלהם הם חיו פה. גדעון סער ואיילת שקד היו אמורים לעזור לנו, אבל זה בכלל לא מזיז להם".

לסיכום, אמרה: "גם לעירייה לא מעניין ממה שקורה לנו. אנחנו תושבים שמשלמים ארנונה ומים, אבל אפילו כביש לא סללו לנו - התנהגו אלינו ככלבים. החולדאי הזה התנהג אלינו בצורה מחפירה, ובסוף הוא גם פינה אותנו".

עריכה: דוד זבולוני 

15/11/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איפה הכסף עם ענת דוידוב
איפה הכסף עם ענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris