בן כספית ואריה אלדד

סיון אוחיון: "הוא לא רצח עם הפה - זה היה עם סכין"

אלמנתו של הרב שי ז"ל דרשה להחמיר את עונשו של חליל דויכאת שהודה והורשע ברצח, וטענה: "צריך להוריד את התנאים שמטיבים עמם בבתי הכלא"


הרב שי אוחיון ז"ל נדקר למוות על ידי המחבל חליל דויכאת בפתח תקווה. דויכאת הודה במעשיו, הורשע ברצח ונענש במאסר עולם. במסגרת הדיון הוסכם כי יורד סעיף האשמה בגין החזקת סכין. בן כספית ואריה אלדד שוחחו עם סיוון אוחיון, אלמנתו של הרב ז"ל, אשר הגיבה לעונש אותו קיבל מי שרצח את בעלה.

"אין הסדר טיעון כרגע", הבהירה אוחיון בפתח דבריה, "מה שהיה זה בעצם דיון והוא הודה במעשים. זה היה משהו טכני לחלוטין, לפחות ממה שאני הבנתי מהפרוטוקול ומעורכי הדין".

על הורדת סעיף האשמה בגין החזקת הסכין, משפחתו של הרב שי ז"ל ידעה רק בדיעבד. "אין איזושהיא משמעות להסרת הסעיף - זה מאוד זניח. הוא רצח, לא עם הפה ולא באופן היפותטי - זה היה עם סכין", אמרה.

"צריך להיות עם יד יותר חזקה ועונש יותר מחמיר"

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע את דויכאת ופסק מאסר עולם. מבחינת אלמנתו של הרב ז"ל, זה לא מספיק. "לעניות דעתי העונש צריך להיות חמור יותר כדי שמעשים כאלו לא יחזרו. יש מחבלים שכן נתנו להם את העונש המירבי על פי חוק ועדיין לצערי ולצער כל תושבי ישראל הפיגועים האלו חוזרים שוב ושוב. לא מצליחים למנוע את זה", הדגישה.

בסיום דבריה, הבהירה: "אני חושבת שכדי שזה לא יחזור על עצמו צריך להיות עם יד יותר חזקה והעונש צריך להיות יותר מחמיר. עונש מחמיר זה לא בהכרח עונש מוות, עונש מחמיר זה להוריד להם את כל התנאים שמטיבים איתם בבתי הכלא".

עריכה: שני רומנו

17/11/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית ואריה אלדד
בן כספית ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris