אודי סגל וענת דוידוב

"הגיעו לסייע מהעירייה רק בתשע בערב"

ביתה של שרה רז בנתניה הוצף אתמול (ש') כליל, וחרף הנזק לרכושה - לא קיבלה סיוע מהעירייה • סיפרה בכעס: "אנו תמיד מקופחים, כל בית שלישי הוצף"


במהלך השבת נרשמו גשמים כבדים ברחבי הארץ, שגרמו להצפות רבות במקומות שונים. הכבישים הפכו חלקים, דבר שהוביל למספר תאונות דרכים, מספר פצועים ואף הרוג אחד. במהלך היום (א') הטמפרטורות צפויות לרדת, ומדי פעם יירד גשם מלווה בברקים וברעמים. גולן יוכפז וענת דוידוב שוחחו עם שרה רז המתגוררת בנתניה, שביתה הוצף בעקבות מערכת הגשם הסוערת.

אתמול (ש'), החל משעה שבע לערך בבוקר, הוצף כליל ביתה של שרה רז בנתניה. כשצלצלה להתייעץ עם המוקד העירוני בעירה, "אי אפשר היה להשיג אותם בשום אופן. רק ב־11:00 הצלחנו לאתר אותם והם אמרו שיגיעו. בינתיים הגיעה המשטרה ומכבי האש לחלץ אותנו, ועיריית נתניה לא הגיעה עד 21:00 בערב". משום כך, הזמינה אינסטלטור פרטי, "הם הגיעו תוך פחות משעה, פתחו לי בור ניקוז שהיה בחצר, שברו אותו כדי שכל המים יתנקזו".

היא הדגישה כי למעשה לא מדובר היה במים, אלא בבוץ. לדבריה, "אנו תמיד מקופחים, כל בית שלישי הוצף ברמה מטורפת. אנחנו כל הזמן מודיעים שיש בעיה ומתריעים, יש פה בעיה רצינית. יש גינה עם עצים, ויש חוק הגנת העצים שאי אפשר לעקור אותם. המרזבים כל הזמן מתמלאים עלים על בסיס שבועי. קו המים הגיע עד חצי מגובה המקרר. מזלנו שאנחנו גרים בבית שמחולק לשתי קומות אז ברחנו כמובן למעלה. אין אפשר היה לרדת".

את יכולה להעריך את הנזק?
"אלפי שקלים. מאות אלפי שקלים".

     

עריכה: עופרי גליכמן

21/11/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גולן יוכפז וענת דוידוב
גולן יוכפז וענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris