תחשבו טוב
עם יהודית גריסרו

"לחימה של הרבה מאוד זמן נתנה את אותותיה"

שלו דורון משתתף בתוכנית שורשים שסובל מפוסט טראומה שיתף בסיפורו האישי • וגם רייצ׳ל תומס רזניק מאונ' רייכמן סיפרה על התוכנית


לכבוד היום הלאומי שמוקדש לפצועי צה"ל יהודית גריסרו שיתפה בתכנית "שורשים" של אוניברסיטת רייכמן שפועלת משנת 2016, ומשלבת פצועי צה"ל באקדמיה. מרביתם לוחמים לשעבר הסובלים מהלם קרב ונמצאים בתהליך שיקום, תוך הקניית מיומנויות למידה ותכני העשרה, שיאפשרו להם בהמשך להמשיך ללימודים אקדמיים מלאים ולקריירה בשוק העבודה.

שלו דורון שסובל מפוסט טראומה שיתף בסיפורו האישי וסיפר על התוכנית, "אני מרגיש שאחד הדברים שמאוד עוזרים לי שיש שם קבוצה שמבינה אותי ואת מצבי", המשיך ואמר, "גיליתי את הפוסט טראומה שלי לפני שלוש שנים, במילואים. כשהייתי בקורס קצינים, הייתי במבצע 'שובו אחים' ו'בצוק איתן', ההתרחשויות שהיו באירועי הלחימה היו מאוד קשים. לחימה של הרבה מאוד זמן נתנה את אותותיה. אני נמצא בטיפולים פיסכולוגיים וטיפולים פסיכיאטריים, וזה מה שעושים מתמודדים". 

רייצ׳ל תומס רזניק מנהלת מרכז בן יהודה לטיפוח כישורי למידה באונ' רייכמן, סיפרה על התוכנית ואמרה, "התוכנית התחילה אחרי צוק איתן, היא מסובסדת ע"י האונ' עבור פצועי צה"ל שנמצאים בתהליך שיקום של שנים. אותם אנשים נזרקים ממסלול החיים ותוך כדי מחפשים את העוגן, והתוכניות יוצרת שינוי בתפיסה העצמית של המשתתפים בצורה ובדרך אקדמית", אמרה. 

21/11/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: וויסאם השלמון/פלאש 90
Paris