אראל סג"ל

סג"ל: עדות חפץ - הפוכה מהמציאות

טען: ניר חפץ קשר למשפחת נתניהו סיכול מינוי של בכיר, כאשר הוא עצמו תיעב אותו ומידר אותו • "אני מזמין את הפרקליטות לקרוא לי לחקירה"


את הטענות של אראל סג"ל נגד מערכת אכיפת החוק, והיחס שלו זוכה מצידה ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, מכירים היטב מאזיני התוכנית. הבוקר (ג') כיוון סג"ל את דבריו כלפי עד המדינה ניר חפץ. בשעה שחפץ נמצא ביומה השני של העדות, טען מגיש 103fm כי דברים שאמר אתמול הפוכים מהמציאות שאותה הכיר, בעת שעבד עם חפץ ב'מעריב'.

כך, לפי סג"ל, דברים שאמר חפץ על סיכול מינוי של סגן עורך 'מעריב' לשעבר, יואב גולן, ל'וואלה' הפוכים מהמציאות. בעוד חפץ העיד במשפט כי אלוביץ' "הטיל וטו" על המינוי אחרי שהובהר כי גולן מקורב לבן כספית ועלול להזיק למשפחת נתניהו, טען סג"ל: "אני יודע שמי שהתנכל לגולן היה ניר חפץ, ששנא אותו בלי שום קשר למשפחת נתניהו. ספק אם המשפחה בכלל יודעת מי הוא יואב גולן". סג"ל הוסיף: "אני מזמין את הפרקליטות לקרוא לי לחקירה".

לאורך יותר מ־25 דקות שיחה, הטיחו סג"ל והמגיש האורח יריב אופנהיימר טענות הדדיות זה כלפי זה. בין לבין אמר אראל בין השאר כי "יותר מאשר נתניהו עצמו אובססיסיבי לתקשורת, אלה שרה ויאיר", והוסיף כי גילה בדיעבד כי הועסק ב'וואלה' במסגרת ניסיון של האתר לבצע הטעיה על חשבונו. "סגרתי חוזה עם עורך 'וואלה' דאז ינון מגל, בסכום של 20 אלף שקל - ייאמר לזכותי שכשהבנתי שעשו עלי את הסיבוב הזה, קמתי והודעתי בשידור חי שאני מתפטר", סיפר.

אופנהיימר הדגיש כי "עצם הקשר הזה הוא לקוי. כאשר קרוביו של ראש הממשלה מנהלים קשר עם בעלי האתר, הקשר הזה הוא קשר חולה", והוסיף: "אני מכיר על פי כתב האישום מאות מקרים שבהם הייתה התערבות וידיעות הוסרו או נקברו בתוך האתר". סג"ל לא הסכים עם הדברים, וטען כי יריב טועה - זאת על פי בדיקת ארגון 315, שבחן את סעיפי כתב האישום. "חלק גדול מהסעיפים האלה לא קיימים במציאות. במציאות, 'וואלה' היה עוין מאוד למר נתניהו". הוא הוסיף כי "אני מעריץ את החבר'ה של 315, הם אנשים רגילים. כולם אקדמאים, אנשים בעלי מקצועות חופשיים, ישבו על החומרים ובדקו אותם סעיף־סעיף. זה מעשה אזרחי נאצל. זה אנשים שאינם מקבלים שכר על פעולתם".

בעת שאראל תקף את ליאת בן ארי, הטיח בו אופנהיימר: "נתת עכשיו למאזינים שיעור בביביזם. במקום להתמודד עם המציאות אתה רץ להכפיש את מי שמנסה לעשות תיקון ולחשוף את הדברים האלה. יש הבדל עצום בין המעמד של נתניהו למעמד של ליאת בן ארי. אם הייתי יוצר קשר עם המשפחה שלך והייתי שולח מתנה בחגים, מזמין לארוחה, זה לא היה משפיע עליך ועל ההתנהגות שלך?"

אראל הגיב: "יריב, אתה מטיל פה רפש. אמרת פה דברים לא נכונים. אף אחד לא טוען שמילצ'ן קנה את זה. את הצמיד הטענה שקנה פאקר. האם נתניהו חייב לדעת על המתנה שהוא קנה? איני יודע. האם העדות של הדס קליין - צד ג' של צד ג' - רלוונטית? הטענה פה היא נגד נתניהו על זה שלא דחה מספיק מהר את הצעת השוחד של נוני מוזס - אבל אנחנו יודעים שהחוק עלה בקריאה טרומית - יש גופה מסריחה - ואת זה לא חקרו. אני מציג עמדה עקבית שמבוססת על אדנים של ראיות וסימוכין".

וזה רק חלק מהשיחה הסוערת בין השניים, שאותה סיים סג"ל במילים: "יש לנו לפחות עוד 6-5 שנים של משפט לדבר על זה". ללא ספק, יש למה לחכות.

 
עריכה: יניב מורוזובסקי

23/11/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חפץ וסג"ל
חפץ וסג"ל  |  צילומים: יונתן זינדל/פלאש90, 103fm
Paris