103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"הצגת הפרקליטות כאושיית דמוקרטיה זו טעות"

רעיית סגן ראש מח"ש היוצא, על הסבל שעבר: "חושבת, וגם משה, שלשי ניצן היה אינטרס לשמר מערכת ידידותית עם רוני אלשיך כדי שיקדם את חקירות נתניהו"


סגן ראש מח"ש משה סעדה הגיש אתמול (ב') תביעה על סך חצי מיליון ש' לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, נגד פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן וקרן בר מנחם, בגין התעמרות. הבוקר שוחחו אראל סג"ל וטל שלו עם רעייתו נעמי, ששפכה אור על הפרשה.

סעדה הבהירה כי הגשת התביעה של בעלה היא "צעד מאוד קשה ודרמטי, סוג של סופה של תקופה, אבל בעצם התקופה נגמרה לפני 4 שנים. עצוב לו לתבוע אותם". לדבריה, מדובר בצעד מתבקש, "הוא עשה הכול בשביל להמשיך לעבוד שם, זה בשבילנו בית. זה חלק מאוד משמעותי מהחיים שלו ושל כולנו". היא אף סיפרה כי "את החתונה של הבן שלי הוא דחה בשבוע אחרי שהכול היה סגור, בגלל עובדים שיצאו להשתלמות".

על אף הצעות פשרה שהוצעו לו, החליט משה לתבוע את השניים כיוון שהוא "רוצה לדבר בשם הצדק. הסיפור התחיל בעצם בתקופה של אום אל חיראן שהיה אירוע מאוד לא נעים בו נהרגו שוטר ואזרח בדואי. האירוע הזה הוכרז מיד כאירוע טרור והאזרח הבדואי הוכרז כמחבל. כבר במקום היו עדויות שזה לא כך אבל המערכת, זאת אומרת מי שהיה אז מפכ"ל המשטרה, לא היה מוכן לשמוע".

משה כיהן באותה העת כמנהל בפועל של מח"ש, והוא "הצטווה על ידי שי ניצן לחקור את הנושא כמו שצריך. אזרחי המדינה שילמו המון כסף לבדיקות סופר מקצועיות של ניתוחים ויצאה קביעה חד משמעית של אותם בודקים מקצועיים שלא היה מדובר במחבל. מר ניצן קבע שלא ניתן לקבוע. הנתונים ויש גם מסמכים שאמרו שניתן לקבוע באופן חד משמעי. אז למה? מה האינטרס?"

לטענתה, ניצן "רצה לשמר את מערכת היחסים הטובים שלו עם אלשיך, שהתעקש ועד היום מתעקש שהנתונים לא נכונים. הוא רצה לשמר זאת כי אלשיך שירת מבחינתו אינטרס מאוד חשוב – לפתוח בחקירות עבור אדם שניצן מאמין שהוא כנראה מזיק לעם והעם מאמין אחרת. כדי שהוא יקדם את חקירות בנימין נתניהו, זו הסברה שלי ושל משה. יש עוד אנשים שחושבים כך. ההוכחות הן בביהמ"ש".

"הפרקליטות מנסה לפטר אותו על חוסר התאמה"

נעמי שיתפה כי לאורך התקופה "אמרתי למשה מזמן פשוט לעזוב. רמת התסכול שהוא חווה מול המערכת היא באמת לא אנושית ואני לא מכירה אף אדם שהיה עומד בזה לאורך הזמן הזה. אבל הוא כל כך מאמין בצדק ובלהילחם עבור הצדק ולא מתייאש. אני מנסה לייאש אותו וזה לא מצליח לי".

לדבריה, "הפרקליטות מנסה לפטר אותו על חוסר התאמה. הם ישבו לשימוע של 4 שעות ועברו על כל התיק האישי שלו שכל הציונים שם זה 6 מתוך 6. יש הערה אחת שהוא לא מאזן בין שעות העבודה לשעות הבית, זה הדבר הכי קרוב להערה אצלו. אבל הפרקליטות מוטה, לא מתוך רוע ואפילו לא מתוך שחיתות אלא אנשים שחושבים שבזה שהם יצילו אותנו מהמנהיג שאנו שבים ובוחרים בו "בטעות" כל הזמן, הם יעשו טוב לעם ישראל. הם בטוחים בזה, אולי הם עושים את זה ממקום טוב אבל עושים את זה בצורה לא דמוקרטית".

כמו כן, הבהירה כי בכתב האישום "לכל דבר יש מסמכים, הסברים, תכתובות מייל וזיכרון דברים, הכול מתועד ויגיע לביהמ"ש. השאלה אם ביהמ"ש ידע לקבל את זה".

        

עריכה: עופרי גליכמן

30/11/2021
הישארו מעודכנים