ניסים משעל וטל שלו

הוסר צו איסור הפרסום על שמו של החשוד בעבירות מין

ארנון גלעדי, לשעבר בכיר בעיריית ת"א, שוחרר ממעצר בהסכמת המשטרה • עו"ד אבי חימי: "אם אתה מקיים יחסי מין עם בגיר בהסכמה - אין עבירה פלילית"


המשנה לשעבר לראש העיר תל אביב ארנון גלעדי, שנחשד במעשה סדום ומעשה מגונה בקטין, שוחרר אתמול (ד') ממעצר בהסכמת המשטרה, אך עורכי דינו ויתרו על הארכת צו איסור הפרסום על שמו והוא נדרש להפקיד ערבות עצמית. עוד פורסם כי בית המשפט הוציא נגד גלעדי צו הרחקה מהמתלונן למשך 60 יום, ואף אסר עליו לצאת מהארץ. 

עורך דינו של גלעדי, עו"ד אבי חימי שוחח עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm והביא את גרסת מרשו: "למיטב שיפוטי אין פה עבירה פלילית. הסוגיה עוד תיבדק, אך אפשר להבין שספק שיש פה עבירה פלילית לפחות מבחינת המודעות של החשוד. אני מסתובב עם סוג של מועקה - מנסים להיכנס לקודש הקודשים של האדם, לזהותו המינית, להרגלים שלו, ולאיזה צורך? אנו יכולים לחשוב על המימד המוסרי וזה בסדר, אבל אני רואה איך מנסים בכוח להוציא אדם מהארון ולחשוף אותו לעיני כל. אני לא בטוח שכל אחד אחר היה רוצה לעמוד באור הזרקורים הזה". 

על פרשת עורכת הדין מאיה רייטן־סטול, שנעצרה בבלארוס לאחר שבתיקה נמצא קנאביס רפואי ברישיון, אמר: "אני לא מייצג את מאיה, אלא כראש הלשכה אני עושה מאמצים אדירים. דיברתי עם שרים ועם ראש לשכת עורכי הדין הבלארוסי, בשני נעשה עצרת לשחרורה של מאיה. זה תלוי בממשלת ישראל, צר לי לומר, חייבים ליצור קשר. אנו מנסים במישורים המשפטיים מול כל הנוגעים בדבר כדי שיפעלו לשחרורה. עו"ד רייטן סטול נסעה למשימה עסקית, ויש לה היתר רפואי לשימוש בקנאביס, ייתכן מאוד שהייתה צריכה להצהיר על כך בכניסתה אך על טעות כזאת לא מאבדים חיים שלמים".

בהמשך דבריו, התייחס לסערת הילד איתן בירן, שעתיד לשוב לאיטליה בשבועיים הקרובים, וטען: "אני וחברי עו"ד שמוליק מורן טיפלנו בפרשה, היא כואבת, אין בה מנצחים אלא רק מפסידים, כאב לב גדול. בחודשיים האחרונים הדודה של איתן קיבלה הדים כל כך לא חיוביים, על אף שמיום האירוע היא עצרה את חייה מלכת וטיפלה באיתן בביה"ח. כל הנרטיב שאומר שילד יהודי חייב לחיות בישראל, יש הרבה יהודים בתפוצות העולם, אפשר לחיות בכל העולם ולהיות יהודי טוב, לא אהבתי את זה". 

"אם זה מה שעושים לחפץ, מה עושים לבוזגלו?"

בסיום דבריו, זעם ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי על עדותו של עד המדינה ניר חפץ, שבה סיפר כיצד ספג התעללות מחוקרי המשטרה: "מדינת ישראל חייבת לעשות שינוי בכל מה שקשור לזכויות חשודים. אני שומע את העדות של ניר חפץ וליבי נחמץ - אם זה מה שעושים לחפץ, מה עושים לבוזגלו? איפה הפרקליט המלווה? איפה הבכירים במשטרת ישראל? איפה הם היו כשעשו את התרגילים האלה ריבונו של עולם? מצבנו גרוע יותר מכל מדינת עולם שלישי, אלו זכויות של נחקרים, בתא מעופש? כשנודע לי, פניתי ליועמ"ש וביקשתי ממנו שיהדק את הפיקוח ויבדוק את הטענות, אמרו לי שהכל בסדר. כשאנו שומעים את העדות, אנו מזועזעים וחבל שכך, מקווה שיעשו סדר". 

עריכה: מיכל קדוש 

02/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ארנון גלעדי החשוד בעבירות המין
ארנון גלעדי החשוד בעבירות המין  |  צילום: פלאש90
Paris