ינון מגל ובן כספית

עדות מניסיון הלינץ': "נלחמנו על החיים שלנו"

היימן, מהפועלים שעברו את הלינץ' באתר הבניה של אמדוקס ברעננה, שחזר: "זה התחיל מוויכוח במעלית ואיך שהיא נפתחה תקפו אותנו - הם היו 50 על שנינו"


שבוע שעבר שני פועלים יהודים הותקפו באופן קשה על ידי עשרות פועלים ערביים באתר הבניה של 'אמדוקס' ברעננה. היימן, אחד הפועלים שעברו את ניסיון הלינץ', שחזר את הרגעים הקשים בשיחה עם בן כספית וינון מגל.

היימן הסביר כי הכול החל מוויכוח פעוט במעלית, וויכוח על מקום. "יש פועל ערבי שאחראי על המעלית, הוא החליט שאנחנו לא נכנסים. איך שאנחנו נכנסים למעלית מתחילים לאיים עלינו ולהרים את הקול. דיברנו יפה, לא הרמנו את הקול, לא איימנו, לא קיללנו, לא שום דבר. איך שהמעלית נפתחה הם פשוט תקפו אותנו".

הוא נזכר: "אני קורא למנהל העבודה, אומר לו 'תבוא מהר, תוקפים אותנו'. ניסינו לעשות הכול כדי למשוך את הזמן עד שמנהל העבודה יגיע אבל הם כבר התחילו לתקוף. עד שהוא הגיע מתאספים עלינו 50 פועלים כולם עם מוטות ברזל, כלי עבודה, ממש כל מה שהם תפסו בידיים כדי לרצוח. אני רואה שהם ממש מתאספים סביבנו ומחכים לאות. באיזשהו שלב מגיע ראש צוות שלהם, אני רואה אותו מרחוק יודע שהוא ראש הצוות. אני צועק 'העובדים שלך תוקפים אותי' והוא מגיע ותוקף אותי בעצמו, באותו רגע 50 עליי ועל עדן".

לדבריו, "נלחמנו על החיים שלנו. מנהל העבודה אמר שתוך כדי שהוא רץ להציל אותנו, הוא רואה מלא ערבים תופסים כלי עבודה ורצים לעבר המיקום, כשהם צועקים יהוד יהוד. אני בטראומה". בזמן שהוא וחברו לעבודה פונו לבי"ח לקבלת טיפול רפואי, הוא פנה למשטרה בבקשה להגיש תלונה. "המשטרה אמרה לנו אתם לא במצב אנוש או מאושפזים במצב קשה אז תבואו אלינו. באותו זמן הפועלים הערבים הגישו תלונה נגדנו".

מאז הוא שוהה במעצר בית, "איך הגיוני שאדם מותקף על ידי המון זועם שרוצה להרוג אותו והוא זה שנכנס למעצר? איך זה הגיוני? זה לא הגיוני, זה פשוט לא הגיוני. עד כמה שאני יודע רוב הערבים שהיו שם עדיין עובדים באתר. האתר הרחיק 6 פועלים וכל השאר שם".

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בטענות חסרות כל שחר שכן מיד עם קבלת הדיווח אודות קטטה שהתפתחה באתר בנייה ברעננה הגיעו למקום כוחות משטרה. השוטרים גבו עדויות תוך שוידאו כי הפצועים משני הצדדים, פונו לקבלת טיפול רפואי. בהמשך, נחקרו חמישה מהמעורבים בקטטה ובסיומה נשלחו למעצר בית. נדגיש כי ביהמ"ש אישר אף הוא את מעצר הבית בערעור שנדון בפניו.
חקירת המשטרה מתנהלת בימים אלה ותימשך עד למיצוי הדין עם התוקפים".

         

עריכה: עופרי גליכמן

13/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"נלחמנו על החיים שלנו"
"נלחמנו על החיים שלנו"  |  צילום: פלאש90
Paris