בן כספית ואריה אלדד

"טראמפ לא אהב את זה שנתניהו התקשר לביידן ראשון"

ברק רביד ('וואלה') על ספרו 'השלום של טראמפ', ועל הדברים שאמר הנשיא לשעבר על נתניהו: "ניסיתי לספר סיפור, ולתת כמה שיותר פרטים שלא ידענו"


ברק רביד ('וואלה') הוציא את הספר 'השלום של טראמפ' שעוסק בספרי אברהם, במהלך העבודה על הספר שוחח עם נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ, שסיפר על כל מה שקרה מאחורי הקלעים בחתימת החוזים, וגם סיפר כי הוא נעלב מרה"מ נתניהו, וסיכם בביטוי האמריקאי הבוטה - fuck him. רביד שוחח עם בן ואריה וסיפר על כתיבת הספר, ועל מה שקרה מאחורי הקלעים בזמן ההסכמים, וגם על דמותו של נתניהו מול מנהיגי העולם. 

בפתח השיחה, סיפר רביד על הסיבה שבגללה החליט לכתוב את ספרו: "המוטיבציה העיקרית שלי הייתה שחשבתי שהסכמי אברהם היו אירוע ענק ובעיקר רציתי להיות הראשון שיכתוב ספר על זה, שייתן כמה שיותר פרטים. אולי זה היה קצת נאיבי אבל לא חשבתי איזה פוליטיקאי ירוויח או יפסיד".

"אני רואה את השיח על הנושא ביממה האחרונה ואני נדהם איך זה הפך להיות גאווה להגיד 'אני רמאי'. אני באופן אישי לא חושב שזו גאווה להיות רמאי אבל כנראה יש אנשים אחרים שחושבים שהנה זו ההוכחה, 'הצלחתי לרמות נשיא אמריקאי שלישי אז זה מוכיח שאני ענק וגדול' - אני לא בטוח שזו תכונה כל כך טובה בחיים", הבהיר. 

"טראמפ ונתניהו עשו דברים נוראיים וגם דברים טובים - צריך להסתכל על שניהם"

לאורך שנים המחשבה הייתה כי בין נשיא ארה"ב לשעבר טראמפ לבין ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו נרקמה חברות וידידות עמוקה. בספרו חשף רביד כי מערכת היחסים של השניים לא נכנסת לקטגוריה הזו.

"ארבע שנים סיקרתי את מערכת היחסים הזו ולא היה לי מושג שהדבר הזה קורה. המסקנה שהסקתי במהלך עבודה על הספר היא שגם טראמפ וגם נתניהו עשו גם דברים נוראים וגם דברים ממש טובים, צריך להסתכל על שניהם. המעריצים והשונאים שלהם צריכים לדעת להכיר גם בדברים הרעים וגם בדברים הטובים ולא להפוך אף אחד מהם לא למפלצת ולא לאליל", סיכם.

עריכה: שני רומנו

12/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו ודונלד טראמפ
בנימין נתניהו ודונלד טראמפ  |  צילום: קובי גדעון/פלאש90
Paris