איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"מקווה שמשרד החינוך לא יעמוד בדרכי"

רה"ע מעלה אדומים על התפרצות הקורונה: "הנחיתי לעודד חיסון תלמידים - ילדים להורים המתנגדים לא יורשו להיכנס לביה"ס, או שיידרשו לבדיקה יומיומית"


ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל, שבעירו התגלתה התפרצות של נגיף הקורונה, בעיקר בקרב תלמידים, שוחח עם ענת דוידוב ב-103fm והסביר באיזה אופן הינחה את העובדים להתמודד עם הגל המחודש ועם התחלואה העולה בבתי הספר.

לדבריו, "שוב פרץ אצלנו משבר הקורונה - היינו ירוקים עד שבוע שעבר, אבל כנראה בגלל חגיגות החנוכה מחוץ לעיר וכל הפסטיגלים שהיו, בני הנוער שלנו חלו. יש לנו 193 מאומתים, ביניהם 165 תלמידים במוסדות החינוך ו-27 שנדבקו בזן החדש. מצבם בסדר גמור, יש להם רק קצת חולשה וכאב ראש – אבל הם לא בסכנה. גם מצבם של המורים, נכון לעכשיו, לא דורש אשפוז. שלושה בתי ספר נסגרו עד יום ראשון הבא, והתלמידים כמובן ילמדו מרחוק, אבל יש לנו את כל הציוד והכלים ללמד אותם. חשוב לפעול לפי הנהלים ולא לוותר לאף אחד".

בהמשך, הוסיף: "אני בעד חוק החיסונים, אנחנו מעודדים חיסונים לכל תלמידי בתי הספר ואני מקווה שמשרד החינוך לא יעמוד בדרכי בדבר הזה. צריך לעודד את קמפיין ההסברה בבתי הספר ולגייס את המורים כדי שישכנעו את ההורים שהחיסון הוא טוב לילדים ולא פוגע בהם. אני מקווה שמשרד החינוך ייתן לי את הסמכות להחליט שהילדים שלא יתחסנו, הם לא ייכנסו לבית הספר. ואם ייכנסו, הם יצטרכו לעבור בדיקות יום-יומיות, אבל לא רק על ידי הוריהם, אלא גם על ידי גורם מבית הספר. לא ייתכן שילדים לא מחוסנים מסכנים ילדים אחרים עם סיכוי גבוה להיפגע מהמחלה הזאת - כמו ילדים שסובלים מאסתמה. אני חושב ששרת החינוך לא מבינה עד כמה המצב קשה".

עריכה: דוד זבולוני 

21/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חיסון ילדים (ארכיון - למצולם אין קשר לנאמר)
חיסון ילדים (ארכיון - למצולם אין קשר לנאמר)  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris