ינון מגל ובן כספית

"האיש הזה צריך פשוט לסתום את הפה"

אל"מ (מיל') יוסי לנגוצקי נגד ראש המוסד לשעבר יוסי כהן: "הוא הגיע לשיא של פטפטנות שאין כדוגמתה" • והוסיף: "אנחנו נותנים על מגש לאויבינו ידע"


אמש (ג') פרסמו בתוכנית המקור ב'ערוץ 13' את החלק הראשון בתחקיר אודות ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, שנמצא כעת בלב הסערה הציבורית. על פי הנטען, כהן ניהל רומן לכאורה עם אישה נשואה תוך שהוא חושף סודות של המוסד. אל"מ במיל' יוסי לנגוצקי הביע את דעתו בנושא.

לנגוצקי הגיש עתירה לבג"ץ לפני מספר חודשים נגד ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, לאחר שלדבריו הסגיר מידע מודיעיני סודי בתוכנית 'עובדה'. לדעתו, "מדובר באיש שהשתן עלה לו לראש. האיש הזה פשוט שחרר את חרצובות לשונו". לדבריו, החשיפה אתמול בתוכנית 'המקור' הביאה "חיזוקים ברורים לטיעונים שלנו. יוסי כהן אתמול התגלה כפי שהוא – מניפולטור, שחצן, יהיר, נהנתן. אולי יש לו הישגים מבצעיים אבל הוא מסמן תהליך חמור מאוד שקורה במדינת ישראל. אנחנו נותנים על מגש לאויבנו ידע שאנחנו נשלם עליו בדמים".

הוא הדגיש כי על אף שהעתירה הוגשה כנגד כהן, "מה שהיה לנגד עינינו לא היה ראשו. אנחנו אנשים א־פוליטיים, אנחנו אנשים שהיו במערכת המודיעין הרבה שנים ורואים שישנה התדרדרות חמורה מאוד של הרבה מאוד ראשי מערכות. יוסי כהן הוא אחד מהם, הוא הגיע לשיא פטפטנות שאין כדוגמתה. כדי להפסיק את התהליך הזה החלטנו שכדאי פעם אחת ולתמיד להעביר את זה לערכאות המשפטיות המתאימות".

עוד טען: "האיש הזה פשוט צריך לסתום את הפה, צריך לסתום לו את הפה, וגם לראש המודיעין, לרמטכ"ל ולכל מיני אלופים שכולם איבדו את הצפון. חשבתי שראש המוסד החדש שבא יהיה מאופק ומאוזן אבל הוא הודיע שהוא יחסל את האירנים - הכול זה אותה פטפטת. הכול מאותה משפחה, זה מה שמדאיג אותי. זה סגנון של פרחחים שהולכים מכות ברחוב, ראש מוסד לא יכול לדבר ככה".

         

עריכה: עופרי גליכמן

22/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוסי כהן
יוסי כהן  |  צילום: מרק ישראל סלם/ג'רוזלם פוסט
Paris