בן כספית ואריה אלדד

"כהן הסתחרר מהצלחתו המבצעית - מדובר בהיבריס"

יוסי מלמן ('הארץ') ניתח את תחקיר 'המקור' ואת החשיבות להביא את המידע לציבור: "השאלה היא האם כהן השתמש במשאבי הארגון לצורך מבצעי או לענייניו"


אמש (ג') התפרסם בתוכנית 'המקור' תחקיר של רביב דרוקר על התנהגות בלתי הולמת לכאורה של מי שהיה ראש המוסד לשעבר יוסי כהן. בתחקיר התברר כי כהן ניהל רומן עם דיילת שנשואה תוך כדי שהוא חוצה את העולם על מנת לפגוש אותה, כל זאת כשבעלה מעורב בחלק מהפרטים, ובחלק מההתנהלות של ראש המוסד ברחבי העולם, כך על פי הפרסום. הפרטים שהובאו בתחקיר עוררו ביקורת קשה, שכן אזרח מהשורה יכול לעקוב אחרי האיש הכי בכיר במודיעין הישראלי. 

יוסי מלמן, פרשן מודיעין וביטחון ב'הארץ' הגיב על דמותו השנויה במחלוקת של כהן, ועל החשיבות של מידע שכזה, כשהוא מגיע לציבור. "יש פה סוגיה שחשוב היה להציף אותה. לא אכנס לנושאים הצהובים של יחסים בין בני אדם, או יחסי משפחה".

המשיך ואמר, "הסוגיה הכי חשובה פה האם ראש המוסד עשה שימוש במשאבי הארגון לצרכים מבצעיים או גם לענייניו הפרטיים - זו השאלה המרכזית. לגבי השאר זו הייתה עוד הוכחה או ראייה למה שהרבה זמן כותבים על יוסי כהן, שהוא הסתחרר מהצלחותיו המבצעיות, הוא חושב שאין לו תחליף, או שהוא יכול להמשיך לעשות את הדברים האלה - מדובר בהיבריס, יוהרה"

22/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן
ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris