אודי סגל וענת דוידוב

"במקום גיא הייתי חוששת, כי מדובר בדמות כמו כהן"

ג'ני קרבט, ידידתו של גיא שיקר שחשף רומן שניהל ראש המוסד לשעבר יוסי כהן עם רעייתו לשעבר, הדגישה: "נעשה לו עוול ע"י איש ציבור - הוא לא נקמן"


ביום שלישי האחרון חשף תחקיר 'המקור' ב'ערוץ 13' את סיפור הרומן לכאורה שניהל ראש המוסד לשעבר יוסי כהן עם רעייתו לשעבר של גיא שיקר, איש משפחה ובכיר בענף ההשקעות. הבעל הנבגד סיפר בפנים חשופות לרביב דרוקר כיצד גילה שאשתו, דיילת במקצועה, ניהלה קשר עם כהן, וטען כי במהלך התקופה הוא חשף בפניה, ואף בפניו, סודות ביטחוניים. מאז הפרסום, שיקר מצא עצמו תחת מתקפה ברשתות החברתיות, בטענה שהוא אובססיבי, מונע מנקמנות ועשה זאת מטעמים פוליטיים. ג'ני קרבט, חברה קרובה של שיקר, שוחחה עם גולן יוכפז וענת דוידוב ויצאה להגנתו.

ג'ני שיתפה כי מאז שודרה תוכנית 'המקור' "קשה לו, עוברים עליו ימים מאוד קשים. אבל גיא תמיד שומר על הרוח החיובית והטובה. יש לו ילדים, הוא צריך להיות חזק ולהמשיך לחייך, כי זה הטבע שלו". היא סיפרה כי מזה שנים רבות הם חברים, "הכרתי פרשה של חבר קרוב שפגוע, מאוד פגוע, הוא לא הכניס אותי לפרטים כי זה היה מאוד אישי בגלל כל הנפשות המעורבות".

לדבריה, "הוא שיתף שיש לו משבר קשה בזוגיות ושהוא מאוד פגוע. אני את האחד ועוד אחד שלי עשיתי כבר לבד. אני מכירה את גיא 15 שנה ולא חושבת שראיתי אותו כל כך שבור ופגוע אי פעם". כמו כן, טענה: "נעשה לו עוול כי המשפחה שלו נהרסה, זה כואב מאוד, הוא מצליחן, כישרוני וכל זה נזרק לפח מבלי סיבה מוצדקת שקשורה למקצועיות שלו. מקריירה מצליחה ונישואים מאושרים, יש לו בניין קלפים שקרס לחלוטין. הוא איבד את הפרנסה שלו מבלי סיבה מוצדקת ואת האישה שלו שכל כך אהב. הכול בחיים שלו קרס".

"גיא לא נשבר"

באשר לטענות כי הוא גבר אובססיבי ואלים, אמרה: "קשה לו עם זה, קשה לקרוא את השורות האלה ולהישאר אדיש אבל הוא כל כך חזק ובטוח באמת שלו, ויודע שכל המניע שלו היה לזעוק לעולם 'תראו מה קרה'. הוא מתקשר ומדבר עם אנשים שיעזרו לו לחזק את כל מה שקורה. הוא לא נשבר, גיא לא נשבר. הוא מאוד אהב אותה, מאוד כיבד אותה. היא הייתה ועדיין אמא טובה והוא רצה לשמור על המשפחה שלו".

כמו כן, אמרה קרבט: "גיא לא טיפוס נקמן, הוא ותרן, סלחן. נקמן זו המילה האחרונה שאני יכולה להגיד על גיא. נקמה זה לא העניין, אלא להראות ולשקף לציבור מראה, כנראה, על מי זה יוסי כהן ועל התלאות שהוא עבר בגללו. גיא מעולם לא היה מעורב פוליטית. הוא פשוט נפגע ועבר עוול מאוד קשה על ידי איש ציבור, שמאל וימין זה לא העניין. אני יכולה להגיד בלב שלם שאם זו הייתה דמות ציבורית מגוש אחר ותחום אחר זה היה אותו דבר".

כשנשאלה האם הוא מאוים לאחר פרסום התחקיר, השיבה: "אני לא יודעת. אני יכולה להגיד מהצד שלי שאם הייתי במקומו הייתי חוששת כי מדובר בדמות כזאת. אם הוא מפחד? אני לא יודעת. זה ראש המוסד, הדמות שלו היא דמות שיכולה לגרום לכמה אנשים לפחד".

        

עריכה: עופרי גליכמן

26/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא שיקר, שחשף את הדברים בתוכנית
גיא שיקר, שחשף את הדברים בתוכנית  |  צילום: צילום מסך 'המקור',
Paris