בן כספית ואריה אלדד

הרומן של ראש המוסד - החלק השני

רביב דרוקר לקראת תוכנית 'המקור' על ראש המוסד לשעבר, ופיטורי הבעל הנבגד: "נראה מספר עובדות שאחריהן לא ניתן יהיה לחשוד שהפיטורים היו עניינים"


העיתונאי רביב דרוקר ('המקור', 'חדשות 13') שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm, תיאר מה מצפה לצופים בחלקו השני של המשדר על פרשת הרומן של ראש המוסד לשעבר יוסי כהן ועדכן בהתפתחות עדותו של עד המדינה ניר חפץ. 

בפתח השיחה טען פרופסור אריה אלדד כי "זה לא שונה ממקרה משה דיין". דרוקר הגיב לטענתו: "אני לא חולק, אבל כיום משה דיין לא היה יכול להתקיים כנראה. מישהו שלוקח בתור שר ביטחון חיילת והולך ומשכיב אותה, ואמא שלה שמה מתחת למיטה מכשירי הקלטה, מקליטה את המעשים ומוכרת אותם בעיתון".

על חלקו השני של תחקיר 'המקור' על ראש המוסד לשעבר, אמר: "הפרק עוסק גם ביחסיו של יוסי כהן עם פאקר. הוא משדר תמונות דיי מדהימות בשימוש שעשה כהן בדירה של פאקר, לא היה למטרות מדיניות כמו שהוא טען, ואת תכתובת המיילים בינו לבין פאקר שהוא טייקון אוסטרלי לא יציב בלשון המעטה. עד כדי כך שזה הביא לחשש של כהן ונתניהו"

"החלק השני של התחקיר עוסק במקום עבודתו של גיא שיקר בפסגות ואנחנו נראה כמה עובדות שאי אפשר אחריהן לחשוב שהפיטורים האלו היינו ענייניים. אין לנו אקדח מעשן שיוסי כהן היה מעורב אבל יש לנו שורה של ראיות שהוא ידע מזה. גיסתו שהייתה בפסגות ידעה מהרומן. האישה הכי קרובה לכהן דורשת לפתע את פיטוריו של שיקר מהבוסים שלו, אומרת שהוא עשה משהו הזוי ולא מפרטת, ועוד ראיות שמעלות סימן שאלה גדול האם שיקר לא שילם רק בזוגיות שלו אלא גם במקום העבודה שלו", הוסיף.

"שיקר מכחיש בכל תוקף שמישהו שילם או הציע לו משהו על העניין הזה"

בהמשך השיחה, התייחס דרוקר לטענה כי שולם סכום כספי לשיקר על מנת שידבר. "זה שקר גס, אני מקווה שלא טוענים את זה כי לא בא לי להסתבך בעוד תביעות. לא שילמנו והוא לא ביקש. בבית המשפט הם טענו טענה כזו ואז כשאמרנו שלא שילמנו ולא התבקשנו הם קמו ואמרו 'לא אתם, צד שלישי שילם לו'. שיקר מכחיש בכל תוקף שמישהו שילם לו או הציע לו משהו על העניין הזה. בכל סיפור כזה יש הרבה תאוריות קונספירציה".

האם הסתיימה סאגת עד המדינה ניר חפץ? "יש עוד קצוות אחרונים וחקירה חוזרת לדעתי. הוא אמר שאמינותו של אשל מאוד מפוקפקת בעיניו מניסיונו אבל שאשל אמר לו שאם נוני מוזס לא יתיישר אז אדלסון יקים עיתון. הוא גם טען שנתניהו צעק או מאוד רצה מעמוס רגב שיחריף את הקו שלו מול נוני מוזס ויהיה מאוד תוקפני כלפי האימפריה המתחרה", השיב דרוקר.

על התיאוריה שאומרת כי מוזס שילם על כל סיפור של שרה נתניהו, תקף: "מעולם לא פגשתי את האיש הזה. נתניהו אדם חכם וזו לא תיאוריית הקונספירציה הראשונה שאנחנו נתקלים בה שמופרכת. כולנו יודעים איזה יחסים שוררים ביננו (בין דרוקר ובן כספית) לבין נוני מוזס, אי אפשר להעלות את זה אפילו על הדעת. זה שאדם כל כך אינטליגנטי ומנוסה באמת מאמין בשטויות האלו זה מפחיד. אצל מישהו אינטליגנטי כמו בנימין נתניהו התיאוריה צריכה להיות הגיונית. רוב האנשים לא מאמינים בכל מיני שטויות כאלו וזה מאוד מפתיע שנתניהו מאמין בזה. אם הוא מאמין בשטויות האלו מה קורה שהוא מנתח מצב שקשור לסוריה ואיראן?"

עריכה: שני רומנו

28/12/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום מסך, תוכנית 'המקור', 'חדשות 13'
Paris