איפה הכסף
עם ענת דוידוב

דוידוב על פועלי הבניין: "המדינה מזלזלת בחייהם"

הקורונה השתלטה על שגרת החיים שלנו, אבל עושה רושם שלא התייחסנו מספיק למצבם של פועלי הבניין בישראל • ענת דוידוב ביקשה להזכיר את שהספקנו לשכוח


התקשורת מלאה בדיווחים סביב הקורונה. האם לעשות חיסון רביעי? האם אנחנו עומדים לפני סגר? וכמה אנשים יחכו בתור לבדיקות, אבל ענת דוידוב בחרה להתבונן על האירועים האחרונים במבט על, ולשים דגש על מצבם של האנשים השקופים בישראל, הלוא הם פועלי הבניין והתעשייה. 

"בשנת 2021, נהרגו 69 עובדים, בהם 36 פועלי בנין. 69 פנים ושמות, כל אחד עולם מלא, בסה"כ באו לפרנס את עצמם ואת המשפחות שלהם. הם באו מסין ומרומניה ומאוקראינה, הם באו מהשטחים, הם יהודים והם ערבים, והם מתים סתם כי מזלזלים בהם. המדינה מזלזלת בחיים שלהם. בשנה החולפת היתה ירידה של אחוזים בודדים במספר הפועלים ההרוגים במפעלי תעשייה. בקרב פועלי הבנין? שום שינוי, ממשיכים ליפול מהפיגומים!"

עוד הוסיפה: "מדובר בסה"כ בתוספת של עוד מפקחים באתרי בניה, התקנים קיימים, אבל הבירוקרטיה תוקעת או שינוי תקני פיגומים, או פגיעה כואבת בכיס של הקבלן, והפסקת עבודה של חברה קבלנית שמצפצפת באופן סדרתי על החוק. הנה עוד נתון מצמרר שעובר לידינו באדישות - מספר הנירצחים בחברה הערבית בשנה האחרונה: 126! ושימו לב שרק 29 תיקי רצח פוענחו עד כה. בלתי ניתפס". 

לסיום הודתה דוידוב: "2021 טוב שניפטרנו ממך. ומה הלאה? אתם יודעים למי ניתנה הנבואה. בהצלחה לכולנו". 

03/01/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב בטור אישי
ענת דוידוב בטור אישי  |  צילום: 103fm
Paris