אודי סגל וענת דוידוב

סגן ראש עיריית אשדוד: "יש מאות גופות במקום"

לבן קוג'יאשוילי בן ה־22 הוא ההרוג במהומות הקשות בקזחסטן • סגן ראש עיריית אשדוד אלי נכט הגיב • סמנכ"ל 'ארו-אסיה' גרי קורן על מאמצי הבאת הגופה


בתחילת השבוע שעבר פרצו מהומות במחוז מנגיסטאו שבמערב קזחסטן, על רקע ביטול הפיקוח הממשלתי על מחירי הגז, ובניסיון לבלום את המחאות התפטרה הממשלה אך הזעם הציבורי התרחב. על פי דיווחים זרים נהרגו במהלך הימים עשרות מפגינים, ונשיא המדינה הורה לכוחות הביטחון "לירות ללא אזהרה". במהומות נהרג לבן קוג'יאשוילי, ישראלי בן 22 שהותיר אחריו אישה וילדה.

אלי נכט, סגן ראש עיריית אשדוד שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב וסיפר על המאמצים הרבים להבאת הגופה לקבורה בישראל: "כל קווי האינטרנט נותקו לגמרי, כל קווי התקשורת. האינטרנט לא קיים שם". למרות הקושי לבסוף הצליחו ליצור קשר עם הגורמים הרלוונטים וההורים הגיעו אתמול לזהות את גופת בנם. "יש מאות גופות במקום", אמר נכט, והוסיף: "זה רק בעיר אחת, אני לא מדבר על כל המדינה".

כמו כן, הוא עדכן כי האירוע התרחש דקות ספורות לאחר שלבן יצא מביתו יחד עם 2 חברים: "אי אפשר לקרוא לזה כדור תועה, היה שם צרור של כדורים. יש עוצר שמתחיל בשעה 23:00, הירי נעשה ב-22:00. שני החבר'ה שהיו איתו באוטו נפצעו קל והוא נהרג משני כדורים, שפגע האחד בבטנו והאחר בראשו. הוא היה הנהג".

גרי קורן, סמנכ"ל 'ארו-אסיה' הגיב לפער בין הדיווחים הרשמיים על מספר ההרוגים, לבין הדברים שאמר קודם לכן לכט: "אם לשפוט לפי עוצמת ההתלקחות, סביר להניח שמדובר במאות מקרים". הוא הסביר את הרקע למחאה: "ההכפלה במחירי הגפ"מ. חלק ניכר מהמכוניות במדינה נעות על גז. סביר להניח שיש עוד אי אלו דברים שקשורים למבנה החברה, לפערים, יש התייחסות לאסלאמיזם".

עוד הוסיף ושיתף בניסיונות להביא את גופתו של קוג'יאשוילי ארצה: "המאמצים הם בעיקר בקזחסטן, האגף הקונסולרי באגף החוץ והמחלקה לישראלים בחו"ל נמצאת בקשר עם השגרירות שלנו שנמצאת בקשר עם שלטונות קזחסטן. בסוף זו החלטה שלהם, אני מקווה ואנחנו פועלים שזה יקרה ביממה הקרובה".

       

עריכה: עופרי גליכמן

09/01/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לבן קוג'יאשוילי
לבן קוג'יאשוילי  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris