אודי סגל וענת דוידוב

בעל מסעדה: "יש לנו ירידה של 85% בעבודה"

שר האוצר אמר אמש (א') שרוב העסקים במצב מצוין, אבל בעל המסעדה אלמוג גולדרינג מתאר תמונה אחרת • מנכ"ל איגוד המסעדות מוסיף: "ירידה חדה בהכנסות"


שר האוצר אביגדור ליברמן עורר סערה גדולה אתמול (א') כאשר טען שמרבית העסקים לא נפגעו כתוצאה ממגבלות הקורונה שהטילה הממשלה, והצהיר: "לא נחלק מתנות – לא נעביר שוחד אלקטורלי". בעלי העסקים זעמו על המדיניות שנוקט השר ותקפו לאורך היום את הממשלה. אלמוג גולדרינג, הבעלים של 'מיט אנד מיט' במודיעין, ומנכ"ל איגוד המסעדות והברים שי ברמן, הביעו את דעתם בנושא.

אלמוג גולדרינג התייחס להתבטאות של שר האוצר בדבר הפגיעה בעסקים בתקופה האחרונה, ואמר: "אני שמח בשביל שר בממשלת ישראל על האחריות האישית, שהוא נכנס למקומות כל כך צפופים בזמן התפרצות מגפה. סחתין עליו". עוד הוסיף: "אצלי לא מלא. אנחנו חווים בשבועיים האחרונים מאז גל האומיקרון ירידה של 85 אחוז בעבודה. כמות הביטולים מטורפת".

באשר לטענת השר כי יש לבחון את הדברים בפרספקטיבה של שנה, ולא על סמך שבועות, אמר גולדרינג: "הוא יכול לחכות שנה-שנתיים, כנראה לא יהיו לו הרבה מסעדות לשבת בהן. צריך לקבל החלטות ולהיות החלטיים. כמו שזה נראה כרגע, אף אחד לא יודע מה קורה. לשנות את ההחלטות כל שניה? לספר כל שניה בתקשורת שלא סוגרים את המשק, אבל יש מגפה מטורפת וכולם נדבקים וכולם בבידודים?"

בעלי מסעדת 'מיט אנד מיט' במודיעין עדכן כי מחצית מעובדיו מאומתים לנגיף או שוהים בבידוד כתוצאה מחשיפה למאומת. "רבע מהעובדים שלי מטיילים בחו"ל כאילו לא קרה כלום והכול סבבה. אף אחד לא רוצה לעבוד. גם כשאני רוצה להביא עובדי,ם אני לא יכול להבטיח שיהיו לי משמרות לתת להם, כי אין עבודה".

"אי אפשר לחכות"

שי ברמן, מנכ"ל איגוד המסעדות והברים, הביע את דעתו על הדברים שאמר אתמול שר האוצר ליברמן: "סך הכול הדברים של השר אתמול עוותו. המסרים שאנחנו הם שהולכים לפצות את העסקים הקטנים, ואני חושב שזה נכון. אי אפשר לחכות, מסעדה זה עסק תזרימי. שבוע-שבועיים או חודש שלא עובדים משפיע בצורה אקוטית על יכולת ההישרדות של העסקים. הם גם ככה מתנדנדים אחרי השנתיים האחרונות".

לדבריו, "יש ירידה של 50-30 אחוז. אחרי הנאום של בנט עם '50 אלף נדבקים ביום' התחלנו להרגיש את זה. בסילבסטר עוד עבדנו, אבל זה ערב אחד". עוד הוסיף: "איבדנו 30 אלף עובדים שצריך לשלם להם שכר וזה לא ייתכן. אנחנו לא עומדים בזה".

          

עריכה: עופרי גליכמן

10/01/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris