איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"סוף סוף מבינים שגם העצמאים חלק בלתי נפרד מהחברה"

החוק שיאפשר תשלום עבור ימי בידוד לעצמאים עתיד לעלות לדיון בכנסת • מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר: "בלי בעלי העסקים אין כלכלה"


לאחר עיכובים משמעותיים ועוגמת נפש רבה, החוק שיאפשר תשלום עבור ימי בידוד לעצמאים אמור לעלות לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה בראשון הקרוב, במסגרתו ידונו בין היתר בהגדלת היקף ההשתתפות של המדינה בעלות ימי הבידוד לציבור העצמאים בישראל. 

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר שוחח עם ענת דוידוב והביע את דעתו על הבשורה: "סוף סוף מבינים שגם עצמאיים ובעלי עסקים הם חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית ובלעדיהם אין כלכלה - הגיע הזמן לתת גם להם ביטחון בדמות דמי אבטלה, שעל זה אנחנו נאבקים מאז 2018, עוד הרבה לפני פרוץ הקורונה".

בהמשך, הוסיף שפיגלר כי "מבחינת הביטוח הלאומי, אנו פועלים כבדרך השגרה - אבל עדיין יש מה לעשות כדי להשלים את מעשה המרכבה. יש דברים שמגיעים לידיעתנו באמצעות כלי התקשורת - אבל מה שכרגע ברור לנו זה שלכל תקופת הבידוד, שהיא כרגע מוגדרת כ-7 ימים, יקבלו פיצוי בגובה של 4 ימים. אנחנו חושבים שככל שיש החלטות שמשליכות בצורה ישירה על הציבור הרחב ועל היכולת שלו להתפרנס - כמובן שצריך לתת מענה למצוקה, אבל צריך לעשות זאת בצורה מידתית ואחראית".

לסיכום, אמר: "בעבר ניסינו לקדם את המודל הגרמני ללא הצלחה וצר לי שעוד דברים שעמדו על הפרק עוד בראשית המגיפה, נדחו על הסף על ידי אגף התקציבים. אנחנו תמיד בעד למנוע קריסה ולא לנסות להציל משהו שכבר איננו - לכן אני אומר שבאותם הדיונים שאנו נקבל את האפשרות להביע את דעתנו, אנו נומר אתנו בצורה ברורה. הרי קל תמיד למנוע מאשר אחר כך להציל, אבל צריך לעשות זאת בצורה ממוקדת, כי אנו עוסקים בכספי הציבור וזה דבר שיכול להשליך גם על הדורות הבאים".

עריכה: דוד זבולוני 

12/01/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מאיר שפיגלר
מאיר שפיגלר  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris