103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"שימו לנו שבב ביום שנולדנו ונגמור את הסיפור"

עו"ד פנחס פיני פישלר, לשעבר קצין חקירות ביחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, הגיב על הפרסום כי המשטרה עוקבת אחר אזרחים בתוכנת ריגול של NSO


הבוקר (ג') פורסם תחקיר מטלטל ב'כלכליסט', לפיו המשטרה מבצעת מעקב אחר אזרחים ישראלים ללא צו חיפוש או נימוק באמצעות תוכנת הריגול 'פגסוס' של חברת NSO. אראל סג"ל ודוד ורטהיים שוחחו ב־103fm עם עו"ד פנחס פיני פישלר, לשעבר קצין חקירות ביחידה הארצית לחקירות הונאה של מטרת ישראל, אשר הגיב לידיעה והביע את דעתו על הפרסום.

בפתח הדברים החמיא עו"ד פישלר לחושף הפרשה תומר גנון, ואמר: "הפרשה הזו מצמררת, הרבה יותר מ'יש קלון או אין קלון'. התוכנות שמשלבות 8 תכונות שונות שיכולות לחטט באבי אביכם היא נקראת רוגלה. הם מרגלים אחרינו! למה מה קרה? אנחנו אזרחים נורמטיביים מה פתאום אתם מרגלים אחרינו בשיטת הפישינג? לא פישלר, פישינג. מה זה הדבר הזה?"

בזעם רב הוא הוסיף: "חייבת לקום ועדת חקירה ממלכתית בהרכב 11. הדברים האלה, השיטות האלה, של אלשיך וקודמיו ממני מדירות שינה". עם זאת, הודה: "אני לא נפלתי מהכיסא. אנחנו גילינו את המערכת "המעולה" שנקראת 'עין הנץ'. זו מערכת שמחטטת בפרטיות שנים, שנים מופעלת ללא חוק, ללא חקיקה, ללא תקנות, ללא שום נוהל וללא רישום ברשם המאגרים".

לדבריו, "היועמ"ש החדש של המשטרה אלעזר כהנא שאני מתכתב איתו על הדברים האלה עוד נוזף בי על הסגנון. במקום להגיד לי 'אדוני אנחנו רשמנו את זה ברשם המאגרים בתאריך מסוים', גם זה הוא לא רושם. אנחנו נמצאים כנראה במדינה אפלה, אין לי הגדרה אחרת. מי שלא יודע, פגסוס במיתולוגיה זה נושא הברקים של זאוס, זה סוס עם כנפיים שנכנס לתחתונים ויודע עליכם הכול. זה אומר מיילים, סמסים, ווצאפים, שיחות והכול! הכול!"

"נחצו הגבולות"

אראל סג"ל הצטרף לדברים, ואמר: "בזמן אמת, בזמן שעסקתי בכל הסיפורים האלה וכל נושא משפטי נתניהו, כל הזמן עלתה לי מחשבה משום מה שמישהו יודע מה קורה אצלי בטלפון. אני רוצה לדעת וגם אני חושב שעוד עיתונאים צריכים לדרוש האם השתמשו בלי אישור בטלפון שלהם. זה מפחיד אותי". עו"ד פישלר הגיב: "אין לי ספק, ואח"כ הולכים לביהמ"ש ומכשירים את זה בדיעבד".

בציניות הוא הוסיף ואמר: "יש לי קיצור דרך, הצעת ייעול לכל המומחים המשפטיים שמאזינים, כולל מנדלבליט שהולך הביתה עוד שבועיים. כל תינוק שייוולד ממחר בבוקר, הצמידו לו שבב בישבן ותדעו עלינו הכול. זה יותר זול, יותר חכם ונגמר הסיפור. זה המדרון החלקלק. נחצו הגבולות פה".

בהמשך, תקף את המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך, וטען: "אלשיך הזה צריך להיחקר ומהר ברשות ההגבלים העסקיים, רשות החברות. אלשיך צריך לתת עצה לאדם אחד – לאלשיך עצמו. חד חושי הרוח עם הכוסברה שלו והגויאבות שלו והשקרנים שלו, הוא עצמו נפל בפח בפרשת הממד החמישי. מכרו לו נתנו לו מוצר שלא קיים. שיפסיק לתת עצות, שיפסיק להיות מוזמן לאקדמיה".

מטעם NSO נמסר: "ככלל, איננו מתייחסים ללקוחות קיימים או פוטנציאליים. נבקש להבהיר כי החברה לא מפעילה את המערכות שברשות לקוחותיה ולא מעורבת בהפעלתן. החברה מוכרת את מוצריה תחת רשיון ופיקוח לשימוש של גופי ביטחון ורשויות אכיפת החוק מדינתיים למניעת פשע וטרור באופן חוקי ועל פי צווי בית משפט והחוק המקומי בכל מדינה".

תגובת משטרת ישראל: "הטענות שנמסרו בפנייתכם חוטאות לאמת. משטרת ישראל פועלת בהתאם לסמכויות המוקנות לה בחוק וככל שנדרש על פי צווי בית המשפט, במסגרת נהלים וכללים שנקבעו ע"י הגורמים המוסמכים".

     

עריכה: עופרי גליכמן

18/01/2022
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm