ניסים משעל וטל שלו

"המשטרה נותנת לאנשים אחרים לעבור על החוק"

עו"ד גונן בן יצחק מעמותת חוזה חדש תקף בחריפות את המשטרה בשל לכאורה ניהול מעקב ע"י תוכנת פגסוס: "הם משתמשים בחברות כמו NSO כמו קבלני ביצוע"


עו"ד גונן בן יצחק מעמותת 'חוזה חדש', הגיב לריאיון של ניצב משנה זיו שגיב, ראש מחלקת חקירות של משטרת ישראל. זאת על רקע הפרסומים בדבר שימוש לרעה שביצעה לכאורה המשטרה בתוכנת הריגול 'פגסוס' של חברת NSO.

עו"ד בן יצחק תקף בחריפות את המשטרה, וטען: "אולי הם מספרים חצי אמת? הם משתמשים בחברות כמו NSO ואחרות כקבלני מביצוע. החברה מקבלת מהם יעדים, מתחילה לדוג עבירות וברגע שעולים על עבירה רצים לביהמ"ש ומקבלים באופן לגיטימי את הצווים. המשטרה לא עוברת על החוק, היא נותנת לאחרים לעבור על החוק".

עוד הוסיף, ואמר: "אני יודע על מקרה אחד בו הפעילו במשטרה איש שהתקין מערכות אבטחה כאלה בבתים, שלחו אותו להתקין והיה להם דלת אחורית כדי להיכנס ולראות את החומר. זה קורה בעיקר במגזר הערבי. אני יודע לפחות על 2 פעילי מחאה, אחד ישב בתחנת משטרה והתקינו לו תוכנה על הטלפון ואמרו לו 'זה שומר עליך'. הוא לא הבין".

ניצב משנה זיו שגיב התראיין קודם לכן בתוכניתם של ניסים משעל וגיא פלג ב-103fm והכחיש בתוקף את הטענות שהמשטרה מבצעת מעקבים אחר אזרחים תמימים. עו"ד גונן זעם: "שגיב עלה לשידור בערוץ 13 במהלך מחאת בלפור והקריא בהתרגשות פוסט של תנועת 'קריים מיניסטר' בו היא עומדת לחלק אלות וגז מדמיע לפעילים כדי להרביץ ולתקוף שוטרים. אח"כ הסתבר שלמרות שברוכי קרא הזהיר אותו הוא הקריא פוסט שקרי".

לדבריו, "אחרי שהוא רואה פוסט שקרי והוא לא בודק אותו, הוא יכול לרוץ לשופט, לבקש להפעיל 'פגסוס' על איש שהולך "לחלק אלות וגז מדמיע". הם משחקים על הרווח הזה של המילה אזרחים תמימים. מה זה אזרחים תמימים?מי קובע? אולי שלשום הגיע השר לבט"פ ואמר החבר'ה שמפגינים נגד נתניהו הם לא לגיטימיים? אנחנו זוכרים את הספין שניסו לפרוץ לבית ראש הממשלה שהתפוגג על יד השב"כ. המשטרה משתמשת בכלים לא לגיטמיים כלפי אזרחים".

      

עריכה: עופרי גליכמן

20/01/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים משעל וטל שלו
ניסים משעל וטל שלו  |  צילומים: 103fm ובאדיבות המצולמת
Paris