103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל וגיא פלג

"ישראל כ"ץ מסוגל להקים ממשלה תוך 90 יום"

ח"כ דוד ביטן קבע שחברו למפלגה מסוגל להפיל את הממשלה הנוכחית ולהקים ממשלה בראשות הליכוד • "נתניהו יצר את הסיטואציה - הוא לא יכול לבוא בטענות"


ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו ועורכי דינו ממשיכים לנהל מגעים בהולים להסכם טיעון, רגע לפני סיום תפקידו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. למרות זאת, על פי ההערכות לא יושג הסדר טיעון ובשבועות הקרובים יעלה לדוכן העדים עד המדינה השני בתיק 4000 – משה (מומו) פילבר. בליכוד מכינים את השטח ליום שאחרי נתניהו, ועל פי הסקרים המועמד המוביל להחלפתו הוא לא אחר מניר ברקת.

חבר הכנסת דוד ביטון שוחח עם ניסים משעל וגיא פלג ב-103fm ועדכן במתרחש: "עוד לא התחילו את הקרבות, זה מתחת לפני השטח וקצת מעל לפני השטח בדיבורים". הוא הצהיר כי הוא תומך בשר לשעבר ישראל כ"ץ לראשות המפלגה, "הוא עבר מספר תפקידי שרים, הוא היה בקבינט הביטחוני במשך שנים, לכן הוא מתאים להיות רה"מ. מעבר לזה, הוא חבר שלי".

באשר לסקרים שמנבאים ניצחון לברקת, אמר: "קחו אותם בערבון מוגבל מכל מיני סיבות". כמו כן, התחייב: "כ"ץ מסוגל להקים ממשלה, תוך 90 יום. הוא מסוגל להקים ממשלה ללא בעיות ולהחזיר את הליכוד לשלטון. ברקת לא יכול להקים ממשלה". עוד הוסיף: "יש דיבורים. נתניהו יצר את הסיטואציה שהוא רוצה לסיים את הקרירה הפוליטית שלו, כן או לא, ולכן באופן טבעי אנשים מדברים. זה לא אומר שאנחנו פוגעים בו, הוא לא יכול לבוא בטענות לאף אחד".

"יש זמן לכל דבר"

בהמשך, התייחס לעסקת הטיעון המתגבשת, ואמר: "זה עניין אישי שלו, הוא יודע לאן זה יכול לקחת אותו. אני מעריך שמה שהשפיע על נתניהו זה בעיקר המו"מ לעסקת טיעון עם מוזס. אם הוא יעיד נגד נתניהו זה פותח את כל תיק 2000 שאומרים שלא שווה כלום. לכן, לדעתי זה חלק מהשיקולים".

כשנשאל כיצד ירגיש אילו נתניהו יודה שעבר עבירות פליליות, במיוחד לאחר שטען לאורך השנים האחרונות שלא היה כלום, אמר: "תלוי בנסיבות של כל עבירה. אם זו הודאה על תיק 1000 זה פחות בעייתי מאשר דברים אחרים. בואו נמתין בסבלנות ונראה מה יהיה. ניתן לאדם ולפרקליטות לעשות את השיקולים שלהם".

כמו כן, אמר: "יש לי תובנות וביקורות שקשורות לליכוד ועל מה שהתנהל בשנים האחרונות, אבל אגיד אותם אחרי שנתניהו יחתום או לא יחתום. כרגע זה לא במקום, יש זמן לכל דבר".

"צריך להתנהג על פי החוק"

אתמול (ד') התקיים דיון מקדמי במשפטו של חבר הכנסת ביטן, המואשם בשוחד. הוא העלה חשד שהושתלה תוכנת הרוגלה 'פגסוס' של חברת NSO בטלפונו האישי, ואמר "גם מישהו מגורמי האכיפה אומר את זה". עוד הוסיף: "מההתחלה טענתי, בלי קשר ל'פגסוס', שהעדויות האלה וההקלטות התקבלו שלא כדין. בא סגן ראש השב"כ וחשב כנראה שלהילחם בחברי כנסת זה מלחמה בטרור או משהו כזה, המפכ"ל הקודם. זה לא המצב, צריך להתנהג על פי החוק".

כמו כן, טען: "אותו מקורב שהושגו נגדו ראיות שלא קשורות אליי בכלל, כנראה שאמרו לו, 'תביא לנו את דוד ביטן נוותר לך על כל הדברים', והוא הבין שהוא צריך לשקר. מפה החלה מערכת שקרים שלמה שבגללה הועמדתי לדין ואנחנו נתמודד עם זה. אני מצפה מהיועמ"ש לעכב את התיק שלי ולבדוק את העניינים לגופם, ולאחר מכן יעמיד אותי לשימוע חוזר".

     

עריכה: עופרי גליכמן

20/01/2022
הישארו מעודכנים

ח"כ דוד ביטן, הליכוד
ח"כ דוד ביטן, הליכוד  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90