אודי סגל וענת דוידוב

"נתניהו אמר שלא הסכים לקלון, אך הוא כן"

לאחר מגעים ארוכים בין יו"ר האופוזיציה לפרקליטיו, טען - לא הסכים לקבלת קלון • אביעד גליקמן ('חדשות 13'): "הוא יודע שפחות מזה הוא לא יקבל"


יו"ר האופוזיציה וראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו פרסם אתמול (ב') סרטון בחשבון ה'טוויטר' שלו, ובו הכחיש את הפרסומים לפיהם הוא הסכים במסגרת הסדר טיעון שיוטל עליו קלון. לדבריו: "זה פשוט לא נכון". הכתב לענייני משפט אביעד גליקמן ('חדשות 13') שוחח הבוקר עם גולן יוכפז וענת דוידוב והביא פרטים נוספים.

לדברי גליקמן, הסרטון שהתפרסם אתמול והופץ במהירות ברשתות החברתיות "הוכן מראש". עוד הוסיף כי "נתניהו אומר שלא הסכים לקלון, אך הוא הסכים. הוא לא מכחיש את זה שהוא הסכים להודות בעבירות מסוימות כי את זה יותר קשה לו להכחיש, כי נוהל מו"מ. הוא ניסה להראות 'הכול בסדר איתי'".

לדעתו, "בעת הנוכחית אין סיכוי להסדר טיעון עם נתניהו בגלל לוחות הזמנים. עוד לא הגיעו לשלב שמוכנים לשבת על טיוטות. חיכו יותר מדי זמן. בשורה התחתונה, המגעים לא התקדמו לשום מקום. נתניהו יודע, והפרקליטים שלו הסבירו לו טוב מאוד, שפחות מזה הוא לא יקבל בביהמ"ש. הסבירו לו שהוא צפוי להיות מורשע בעבירת מרמה והפרת אמונים".

באשר להשפעה שהייתה לחשיפת המגעים בדבר הסדר טיעון בין הצדדים על התקדמות המו"מ, אמר גליקמן: "צוות הפרקליטות מודר מהמגעים, ברגע שזה התפוצץ הייתה שיחה מאוד כעוסה בין הפרקליטים למנדלבליט שבעקבותיה הוקשחו העמדות. מנדלבליט הסכים בהתחלה לשמוע על מתווה של 4-3 חודשי שירות, ולשקול את האפשרות שהפרקליטות תתעקש על קלון אבל בבימה"ש, שנתניהו לא יודה מראש בקלון. כל אחד השמיע את עמדתו והוא הבין שהוא כנראה עשה טעות".

הוא לא שלל אפשרות שיושג הסדר טיעון עם היועמ"ש החדש, ועדכן כי על נתניהו יהיה להודות "בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים. 9-7 חודשי עבודות שירות. קלון מראש – להסכים, ולהודות בתיק 1000 ובתיק 4000 בעבירות שלנתניהו יהיה קשה להודות, אבל הוא יהיה חייב".

      

עריכה: עופרי גליכמן

25/01/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: ראובן קסטרו/פלאש90
Paris