בן כספית ואריה אלדד

"ביקור קצר עם אמירה חשובה מאוד"

בני גנץ נחת לביקור היסטורי של שר ביטחון ישראלי בבחריין • הפרשן הצבאי טל לב רם ('מעריב', '103fm') הביא את כל הפרטים


שר הביטחון בני גנץ נחת היום (ד') בשדה התעופה בבחריין, לביקור רשמי ראשון של שר ביטחון ישראלי במדינה. במהלך הביקור, יבקר גנץ בצי החמישי ואף ייפגש עם שר ההגנה והרמטכ"ל של בחריין לחתימה על הסכם ביטחוני היסטורי. כיצד ישפיע הביקור התקדימי ללא ספק על מצבה המדיני של ישראל?

הכתב הצבאי ושדרן 103fm טל לב ('מעריב') שוחח עם בן כספית ואריה אלדד והביא פרטים נוספים על הידיעה: "מדובר בביקור של 24 שעות סך הכל אך הוא בעל אמירה מאוד חשובה בתצורה של חתימה על הסכם ביטחוני, זה דבר שהוא כאילו נותן מסגרת ביורוקרטית לכאורה לשיתופי פעולה, מכירת נשק, שיתופי פעולה מודיעיניים וכדומה, וזה מתחיל עם בחריין. זו לא המדינה הכי משמעותית במפרץ אך יש לה קשר מאוד ברור לסעודיה, ונדמה שזו סנונית ראשונה אחרי מרוקו, פעם ראשונה שאנו רואים את זה קורה עם מדינה במפרץ. אני מניח שיגיעו מדינות נוספות". 

בהמשך, הוסיף: "פעם ראשונה ששר ביטחון נמצא לפחות בגלוי במפרץ, ופעם ראשונה שיש הסכם עם מזכר ביטחוני שנחתם עם מדינה במפרץ. בדרך הייתה פה עוד היסטוריה. עלינו על מטוס הראם הוותיק של חיל האוויר, וטסנו מעל סעודיה פעם ראשונה באופן רשמי. אם אפשר לקחת דבר מאוד חיובי מכהונת טראמפ וצריך לתת קרדיט גדול לנתניהו, זו היסטוריה שעכשיו אנו מתחילים לקטוף את הפירות שלה. זה סמלי וזה אירוע חשוב שבהחלט מסמן את הבאות. יש לזה משמעות". 

עריכה: מיכל קדוש 

02/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בני גנץ
בני גנץ  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris