אראל סג"ל

"זהו אירוע הרבה יותר גדול מסוגיית תיקי נתניהו"

הכנסת מתנגדת לחקירה פרלמנטרית על האזנות הסתר • ח"כ משה ארבל: "מי שמונע הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית הוא סגן השר יואב סגלוביץ'"


חבר הכנסת משה ארבל (ש"ס) טען בהקשר לפרשת האזנות הסתר על ידי משטרת ישראל, כי סגן השר לביטחון פנים יואב סגלוביץ' פעל לשכנוע חברי כנסת להתנגד להקמת ועדת חקירה בנושא. ח"כ ארבל שוחח עם אראל סג"ל ויריב אופנהיימר ב־103fm והגיב לדברים. 

"אני חושב שהאירוע פה הוא הרבה יותר גדול מכן תיקי נתניהו או לא תיקי נתניהו", הסביר. "לעשות קלוז אפ רק לתיקי נתניהו חוטא לאמת ולאינטרס המשותף של כולנו, ימין ושמאל, דתיים וחילוניים, כולנו רוצים לחיות במדינה דמוקרטית והאירוע יותר גדול מסוגיה של תיק ספציפי כזה או אחר. רק הבוקר ח"כ זנדברג התבטאה במפורש בעד חקירה ממלכתית בנושא וחברים טובים שלי, מוסי רז כדוגמה, יש לנו חילוקי דעות בהרבה מאוד נושאים ואנחנו פועלים יחד לקדם את הטוב המשותף". 

בהמשך, הוסיף: "לפני דיון שיזמתי בוועדה לבט"פ בנושא פניתי אליו וביקשתי להשאיר את סיכום הדיון פתוח לקראת הדיון במליאה. אמרו לי באופן ברור ומפורש שקיבלו בקשה קואליציונית מיואב סגלוביץ' לסכם את הדיון בכך שהכנסת מתנגדת להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית. במוסד לבט"פ יש שר שלא נוגע בשום צורה לעבודת המשטרה. מן הראוי היה שמר סגלוביץ' היה צריך למנוע מעצמו בכלל מלהתעסק בסוגיה הזאת".

בסיום דבריו, הדגיש חבר הכנסת ארבל: "יבינו כל אזרחי ישראל, הסוגיה של תיקי נתניהו היא מינורית לעוול העצום שקורה כאן. גם השוטרים שנמצאים ביחידת הסייבר, עושים את עבודתם וקמים בבוקר מתוך תחושת שליחות, צריכים להבין שהם מגדלים ילדים במדינה לא דמוקרטית. לא לזה פיללנו 2,000 שנה, והסכנה עצומה וגדולה. אותי פחות מעניין איזו ועדה תקום, אבל שתקום ועדה בדחיפות. אנחנו בסכנה אדירה".

עריכה: עופרי גליכמן ומיכל קדוש 

06/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה ארבל
משה ארבל  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris