ינון מגל ובן כספית

"השטח גועש נגד הרשות הפלסטינית"

אבי יששכרוף ('וואלה') על החיסול בלב שכם ועל אוזלת ידה של הרשות בשליטה באזור: "הם בדרך למטה, ועושים כל טעות אפשרית לדרדר את המצב יותר"


אתמול, בלב העיר שכם בשעות הצוהריים, הימ"מ חיסל חוליית מחבלים במבצע שנדמה כאילו היה לקוח מסרט פעולה. חברי החולייה ירו בעת האחרונה 4 פעמים על מטרות ישראליות בשומרון, והיו מבוקשים ברשות הפלסטינית. אבי יששכרוף ('וואלה') כתב טור ובו טען כי החיסול בלב העיר חושף את הרשות הפלסטינית במערומיה. בשיחה עם בן כספית וינון מגל הסביר את טענותיו.

יששכרוף ציין כי חברי החולייה נמנים עם גדודי חללי אל אקצא, "זו זרוע שהוקמה בתחילת האינתיפאדה השנייה, התחילו לבצע פיגועים על הצירים ברחבי יו"ש ובעצם צברו את התהילה במירכאות כפולות ומכופלות. לפתע, הם חוזרים למרכז הבמה, מבצעים פיגועים. מדובר באנשי פת"ח, כאלה שטורחים לזהות עצמם כאנשי פת"ח למרות שהרשות הפלסטינית מתנערת, וזה ההבדל בין אז, 2000, להיום".

לדבריו, "השטח באמת גועש, לא רק נגד ישראל, אלא נגד הרש"פ. הרשות באחד המצבים הקשים ביותר שהיו לה אי פעם והם רק ממשיכים וחופרים לעצמם את הקבר. רואים את ההחלטות שמקבל אבו מאזן בשבוע האחרון ותופסים את הראש, לא ייאמן כמה האדם כורה לעצמו את הקבר יותר עמוק".

יששכרוף עדכן כי אבו מאזן "ממנה לוועד הפועל של אש"ף חוסיין א-שייח מסמן אותו כיורש אפשרי. יש לא מעט מושחתים אבל א-שייח יכול בכיף לקחת את ההובלה, לא רק בגלל עניינים כספיים, גם בגלל הטרדות מיניות. לציבור בא להקיא מהרש"פ, ועדיין הרשות בשלה".

עוד הוסיף והתייחס למצב הפוליטי הרעוע ברשות הפלסטינית: "חמאס הצליח להשתלט על הזירה הפוליטית הפלסטינית, והפת"ח על אדי הדלק האחרונים שלו. הפתח והרש"פ בדרך למטה, נדמה שהם רק הולכים ועושים כל טעות אפשרית כדי לדרדר את עצמם עוד יותר. מי שנהנה מכל הסיפור הזה הוא חמאס. בסוף, השטח יתפוצץ בפנים של הרש"פ".

על הפעולה הצבאית אמר, "עבודה נקייה, מדויקת, מאוד מקצועית של הימ"מ ושב"כ. מכונית של מסתערבים, מדובר במונית פלסטינית, נוסעת וחוסמת את הרכב של המבוקשים. ממנה, פורקים המסתערבים יורים ופוגעים באנשים, ויוצאים תוך כמה דקות לאחר שאוספים את כלי הנשק שלהם".

          

עריכה: עופרי גליכמן

09/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולמים אין קשר לנאמר
למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: יוסי זמיר/פלאש90
Paris