103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

הדחת ברדוגו מגל"צ: "קוראת לפרק את התחנה"

ח"כ מירי רגב (הליכוד) על הדחת השדרן מתחנת השידור הצבאית: "זו השתקת הימין" • על רה"מ: "בנט מבין שהכיסא הזה ענק עליו"


חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) שוחחה עם ניסים משעל אודות התנהלות הממשלה בחודשים האחרונים, זאת נוכח הצגת התוכנית להורדת יוקר המחיה בישראל. רגב תקפה את ראש הממשלה נפתלי בנט, ודרשה ממנו לפנות את כיסאו. היא כינתה אותו 'חייל מספר אחת של עבאס', ואמרה שהוא אינו יכול לנהל את המדינה. בהמשך התייחסה להדחת שדרן גל"צ יעקב ברדוגו מתפקידו, וגם: מה דעתה על השימוש המשטרתי ברוגלות?

רגב ביקשה להתייחס להתנהלותו של ראש הממשלה נפתלי בנט, ואמרה שהיא שומעת את הראיונות איתו, ולא מאמינה. "ראש הממשלה שצריך להיות בוגר ואחראי עומד ליד כיסא ריק, כי כנראה הוא חיכה לעבאס שישב על הכיסא, כי ברור שבסופו של דבר הוא חייל מספר אחת של עבאס", אמרה.

משעל הגיב לדבריה, וטען כי הממשלה בראשותו של בנט עושה מאמצים כבירים בכדי להשתלט על התפשטות נגיף קורונה, ועל האבטלה שהיא הביאה איתה. רגב טענה שהוא מבלבל את הציבור, ואמרה: "הקורונה עדיין איתנו. היא לא בשום דעיכה, יש לנו כבר כ־3,000 נפטרים מאז שאדון בנט עלה לשלטון. ראש הממשלה נתניהו היה הראשון שהביא את החיסונים, ואנחנו אלה שטיפלנו בקורונה".

עוד הוסיפה: "אני רוצה מבנט שילך הביתה. שיבין שהוא לא מסוגל לנהל מדינה, ויפסיק להפקיר את הציבור. גם ברמה הביטחונית, גם ברמה הבריאותית, וגם ברמה הכלכלית. בסופו של יום, הם עושים דבר אחד והוא להכין את המתים. הם פשוט לא מסוגלים להתמודד עם הקורונה, ולכן הם השאירו את הכל פתוח. יש מסיבות של וריאנטים. מתקשרים אליי חיילים שאומרים שהם לא מקבלים טיפול. מרפאות חוץ סגורות. אתה יודע, תמונה שווה אלף מילים ולא לחינם הוא עמד ליד כיסא ריק, הוא מבין שהכיסא הזה ענק עליו. אז שישחרר אותנו".

על השימוש המשטרתי ברוגלות אמרה חברת הכנסת רגב כי החדירה לפרטיות היא דבר בלתי אפשרי. האם יש להפסיק את משפט נתניהו נוכח החשיפה הזו? לדבריה, אין שאלה בכלל. "אנחנו מבינים שהם השיגו את עד המדינה בעזרת תוכנת 'NSO' ובצורה לא חוקית. לך תדע מה הם עוד עשו. זה דגל שחור שמתנוסס מעל מערכת אכיפת החוק, ואין כאן אמון של הציבור - לא במשטרה ולא במערכת המשפט. יש לקיים ועדת חקירה ממלכתית ועצמאית ולא ברשות שופט, שלא יעשה הנחות לחברים שלו", הבהירה.

"הדחת ברדוגו היא ציד מכשפות מתמשך"

בהמשך התייחסה להדחת השדרן ברדוגו מתוכניתו בגל"צ, ואמרה שזהו מהלך שנועד בכדי להשתיק את הימין בישראל. "הדחת ברדוגו היא ציד מכשפות מתמשך", הסבירה, "זו השתקת קול של יותר מ־70 אחוז מהציבור הישראלי. גלי צה"ל זו לא איזו תחנה פרטית, גלי צה"ל ממומנת על ידי הציבור הישראלי. אין אלטרנטיבות, זו תחנה צבאית שממומנת על ידי כספי הציבור והיא צריכה להתנהג כמו ערוץ אחד, אגב, גם שם יש לי תלונות על איך שהוא מתנהג. צריך להיות שם ייצוג וגיוון".

אז מה הפתרון לסוגיה? לדבריה יש להפוך את התחנה הצבאית לתחנה פרטית. "אני חוזרת היום לקריאתי לפרק את גלי צה"ל ולהפוך אותה מתחנה ציבורית לתחנה פרטית. בוודאי שזו לא תהיה יותר תחנה באחריות משרד הביטחון", אמרה רגב.

"בעיניי זו חוצפה שחיילים על מדים באים ושואלים שאלות פוליטיקאים, הרי לצבא יש מטרה אחת והיא להילחם ולהכין את הכוח ליום פקודה, ולא להתעסק עם גלי צה"ל. אני רוצה לחזק את ברדוגו ולהגיד לכולם - אף אחד לא ישתיק אותנו! אנחנו נגיד את מה שאנחנו רוצים ונמשיך להביע את אג'נדות שלנו, ובעזרת השם אנחנו גם נחזור ובגדול", קראה חברת הכנסת.

נושא נוסף שבו ביקשה לגעת הוא השינויים הפנימיים במפלגתה. לדבריה, הגיעה העת וישנה בשלות לראש ממשלה מזרחי בישראל. מבחינתה, כל עוד נתניהו בראש המפלגה היא תעמוד לצידו, אבל ביום שאחרי ביבי היא מאמינה שיש מקום לראש מזרחי.

"אני לא רוצה לקבל כרטיס ירוק רק כי אני סיבוני, אבל אני לא רוצה לקבל כרטיס אדום רק כי אני סיבוני", הסבירה רגב, ואמרה שהיא מאמינה בשינוי מערכתי. "לצערי כשזה לא קורה מקימים ליכוד ב' כמו כחלון שעזב את הבית. אני מתכוונת להישאר בליכוד ולעשות את המהפכה בבית. זו היכולת שלנו להיות חברה בריאה וצודקת שלא אותה אליטה מקבלת את התפקידים ואת מוקדי הכוח. זו חברה בריאה שפעם יש בה כינור ופעם יש בה עוד".

עריכה: עדן בן ארי

11/02/2022
הישארו מעודכנים

חברת הכנסת מירי רגב
חברת הכנסת מירי רגב  |  צילום: יונתן זינדל\פלאש90