בן כספית ואריה אלדד

"יפתיע אותי אם פוטין ימצמץ"

ברק רביד ('וואלה') על ביקור בנט בבחריין, הסכמי אברהם, והמתח בגבול רוסיה-אוקראינה: "לא מאמין שמישהו לוקח כ"כ הרבה כוחות לגבול סתם עבור תרגיל"


במהלך הימים האחרונים, ניצבים תושבי אוקראינה בדממה מתוחה, למה שנראה כמו פלישה רוסית לשטח המדינה. האם עוד ניתן יהיה לעצור את ההסלמה התלולה, או שמדובר בגזרת גורל ובהחמרה בלתי נמנעת? 

ברק רביד ('וואלה') שוחח עם בן כספית ואריה אלדד והתייחס למצב המתוח בין המדינות: "אני עדיין חושב שהסבירות הגבוהה יותר זה שיהיה מהלך רוסי באוקראינה, פלישה, התקפה, קשה לי להאמין שפוטין יהיה זה שימצמץ וייקח צעד אחורה, זה מאוד יפתיע אותי. אני לא מאמין שמישהו לוקח 150 אלף חיילים, מטוסים, טנקים, מביא את כל זה לגבול עם אוקראינה יחד עם 30 ספינות קרב כדי להטיל מצור ימי, וכל זה גם בשביל תרגיל. ההיסטוריה שלנו לימדה אותנו שכשמדינות עוינות בגבול שלנו עושות תרגיל, כדאי לקחת את זה ברצינות". 

על ביקורו של ראש הממשלה נפתלי בנט בבחריין, סיפר רביד: "אני לא חושב שיהיו פריצות דרך דרמטיות בנסיעה כזו, יש אלמנט סמלי וטקסי לדברים, אך יש דבר אחד משמעותי - גם בחריין, כמו המדינות האחרות בהסכמי אברהם, רוצות לראות שישראל רצינית. יש הרבה מאוד הסכמים בין המדינות, וביקורים כאלה כמו של רה"מ יכולים לבוא ולהוציא את ההסכמים מהביורוקרטיה ולגרום להם לקרות. למשל הסכם בנושא מס שבלי חתימה עליו לא נוכל לעשות עסקים עם בחריין, וזה דבר ששתי המדינות כנראה יפסידו ממנו אם לא יקרה". 

עוד הוסיף: "אין מדינה שיותר סולדת מאיראן באזור שלנו מאשר בחריין. ישראל היא קצת חלבית מדי לדעת בחריין בנושא האיראני, האיראנים בזמן האביב הערבי היו בעיצומו של קמפיין לבצע הפיכה בבחריין, לכן הם מאוד מודאגים מהאיראנים". 

עריכה: מיכל קדוש 

14/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נפתלי בנט
נפתלי בנט  |  צילום: EMIL SALMAN/POOL 2
Paris