אודי סגל וענת דוידוב

"אני לא מאמין למילה שאלשיך אומר"

ח"כ מיקי זוהר נגד מפכ"ל המשטרה לשעבר: "אחד הדברים הפחות חיוביים שהיו בישראל, מה שעשה כמפכ"ל יירשם למשך הרבה שנים"


מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך השתתף אמש (א') בפאנל באוניברסיטת רייכמן והשיב להאשמות החמורות שהופנו נגד משטרת ישראל במסגרת פרשת הרוגלות. לדבריו, "כל השמות שהתפרסמו נבדקו - ונמצא שלא היה ולא נברא". ענת דוידוב וגולן יוכפז דנו על כך עם חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד), אשר הביע את דעתו בנושא. 

לדבריו, "אני לא מאמין למילה שהוא אומר. הוא אחד הדברים הפחות חיוביים שהיו בישראל, ולמרות עברו בשב"כ, הדברים שעשה כמפכ"ל יירשמו על שמו למשך הרבה שנים. ביניהם, הכנסת תוכנות ריגול למשטרה". והדגיש: "ועדת חקירה ממלכתית שחבריה מקובלים על האופוזיציה והקואליציה זו תהיה ועדה שתעשה את עבודתה נאמנה ותוכל להשיב את האמון הציבורי במערכות האכיפה". 

בהמשך, הוסיף חבר הכנסת זוהר כי "אלשיך איבד את ערכיו הדמוקרטיים ופעל בדרך שלא צריך לפעול. החקירות של נתניהו העלו את האינטנסייבות של השימוש בתוכנת הריגול - בשם הליטוף התקשורתי אלשיך חצה כמעט כל גבול כדי להפיל את נתניהו". וסיכם: "בנט ולפיד נהנו מאוד מתוצאות העבודה הלא חוקית של המשטרה כי בעזרתה הופל שלטון נתניהו - הממשלה מספרת שהיא רוצה לבדוק את הסיפור, אבל היא מאוד מוטרדת. דבר שכזה יכול להפיל ממשלה".

למחרת הריאיון (ג') הבהיר מגיש התוכנית גולן יוכפז מספר דברים שנאמרו במהלך השיחה על פרשת האזנות הסתר במשטרת ישראל. "שאלתי את חבר הכנסת זוהר לגבי השימוש ברוגלה שביצעה לכאורה הליכוד כלפי הבוחרים במהלך מערכת הבחירות, שאלה שבאה בעקבות פרסום ב'העין השביעית", הדגיש. "השימוש במילה רוגלה והניסוח שלי בשאלה היה צריך להיות מדויק יותר בהקשר הזה".

14/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris