אודי סגל וענת דוידוב

העלילה מסתבכת: במשטרה מכחישים השימוש בפגסוס

מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך טען כי התוכנה להאזנות סתר של חברת NSO כלל לא נמצאת ברשות הארגון • אביעד גליקמן ('חדשות 13') עדכן בפרטים


אתמול (א') השתתף המפכ"ל לשעבר, שנמצא בלב סערת 'פגסוס', רוני אלשיך בכנס באוניברסיטת רייכמן והתייחס לראשונה לטענות שעלו לאחרונה בדבר שימוש פסול שעשתה המשטרה בתוכנות רוגלה. הוא הצהיר: "לא היה ולא נברא. אין פגסוס למשטרת ישראל". במקביל, בית המשפט הורה על ביטול הדיונים שתוכננו להתקיים השבוע במשפט נתניהו. העיתונאי אביעד גליקמן ('חדשות 13') הגיב לדברים.

השופטים במשפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו ביטלו את הדיונים שנקבעו להתקיים השבוע, זאת לדברי גליקמן כיוון שהפרקליטות טרם "סיפקה לביהמ"ש את התשובות שהייתה אמורה לספק בנוגע לחשודים ולעדים שהיה נגדם צו". הוא עדכן: "עד יום רביעי בשעה 16:00 הם יתנו תשובות ואז נדע את כל מה שקרה בתיקי נתניהו".

כמו כן, גלילקמן הסביר כי הפרקליטות "התייחסה רק לאנשים מעורבים שלא היה נגדם, צו זאת אומרת אנשים שהיו מעורבים בתיקי נתניהו, שלא היה נגדם צו ולא היו חשודים. הבדיקה התעסקה בהתחלה בהם, לראות אם הייתה חלילה, כמו שתואר בעיתון 'כלכליסט', חדירה ללא צו ואת זה שללו לגבי תיקי נתניהו".

המשטרה בדקה כ-1,500 מספרי טלפון ומאצה כי "לכולם לא רק שלא שהייתה רוגלה, לא עשו שום פעולות. לא היו פעולות נגד אף מספר טלפון שהיה מעורב ולא היה צו". עם זאת, הוסיף: "היו צווים נגד כמה אנשים בתיק הזה, למיטב ידיעתי 7-6, לא יותר מזה".

בהמשך, התייחס לצו שניתן במקרים מסוימים להאזנת סתר, והבהיר: "מבקשים להאזין לטלפון מה-1 בפברואר עד ה-1 במארס. אפשרות גם לראות את הווצאפים מפה והלאה. כלומר לא אחורה, רק מאותה תקופה. מתי אפשר לעשות אחורה? אם יש צו של שופט שמאפשר לקחת לו את הטלפון, וברגע שהטלפון נמצא אצל המשטרה הם יכולים לראות את כל ההיסטוריה".

גידי וייץ פרסם אתמול בעיתון 'הארץ' שהמשטרה תמללה שיחות שגרתיות שקיים עד המדינה שלמה (מומו) פילבר עם העיתונאים עמית סגל ורביב דרוקר, בהן דחה, כך נטען, את המלצות המשטרה בעניין נתניהו. "זה צו חוקי שניתן על ידי ביהמ"ש", אמר גליקמן. למרות זאת, המשטרה הודתה כי נעשתה חריגה בחקירתו של פילבר. "החריגה ששואבים לכאורה דברים שאסור לשאוב, זה לא מיוחד לפילבר. זה לא מיוחד לתיקי נתניהו", טען.

     

עריכה: עופרי גליכמן

14/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פרשת NSO
פרשת NSO  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris