גיא פלג

פלג מזכיר: "רוני אלשיך אינו חשוד בפלילים"

בפתח התוכנית התייחס גיא פלג לידיעות אודות מפכ"ל המשטרה לשעבר אלישך: "העובדה ששמו אותו על עמוד הקלון אומרת המון על החברה שלנו ועל התקשורת"


בפתח התוכנית ביקש גיא פלג להתייחס לידיעות סביב התנהלותו של מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך, על רקע פרשת האזנות הסתר לכאורה על ידי המשטרה.

"אין לי הרבה דברים טובים להגיד על המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך. חשבתי ועודי חושב שהוא היה מפכ"ל בעייתי מאוד, שהוא גרם נזק אדיר למשטרה, בין היתר בהתנהלות שלו, בתפקוד שלו בפרשת אום אל-חיראן, אז קבע בדיעבד, ללא בסיס ראייתי משמעותי שאזרח ישראלי הוא מחבל. גם אחרי שבדיקת השב"כ, לכל הפחות לא אוששה את הקביעה שלו, הוא לא ירד מהעץ", אמר גיא. 

עוד אמר: "חשבתי שהאופן שבו הציג את עצמו - ראש וראשון לחוקרי ישראל מול אז ראש הממשלה בנימין נתניהו - הוא טעות, חשבתי שזאת הגזמה. חשבתי שזאת איזושהי חיבה שיש לו לעמוד במרכז הבמה, לזכות באור הזרקורים, על רקע העובדה הפשוטה שהוא לא היה ראש וראשון לחוקרים, והוא לא ניהל את החקירה, והוא לא פיקח על החוקרים. לכן שאלתי את עצמי, מדוע היה לו חשוב למצב את עצמו באופן הזה? חשבתי שהאמירה שלו לאילנה דיין, אפרופו חשוד מרכזי משמעותי שולח או בשליחותו נשלחים חוקרים לעקוב אחרי חוקרים, תוך שהוא לא מסתייג מהמסקנה הפשוטה שהוא כיוון לנתניהו, הייתה אמירה לא אחראית, מכוערת, לא הגונה, כלפי הנאשם נתניהו. אי אפשר לייחס לחשוד ולנאשם חשדות נוספים ולא מבוססים".

עם זאת, הבהיר: "אי אפשר להתווכח עם נתון אחד - רוני אלשיך בשירות המדינה החל מגיל 18. שירת כלוחם בחטיבת הצנחנים, קצין בצנחנים, אחר כך בשירות הביטחון הכללי עד תפקיד סגן ראש השירות. דיברתי עם בכירים בעבר בשב"כ, כולם מלאי הערכה לרוני אלשיך. היה מפכ"ל טוב או רע, הוא ודאי לא חשוד בפלילים, הוא ודאי לא צריך 'להוכיח' במירכאות שאין לו אחות. אני חושב שהעובדה שכלי תקשורת מרכזיים שמו את רוני אלשיך על עמוד הקלון, דרשו ממנו במפגיע להשיב לאשמה בעצם, רמזו שהוא הכניס למשטרה דפוסי עבודה עברייניים, אני חושב שזה מעיד על כלי התקשורת ואולי על החברה שלנו, יותר ממה שזה מעיד על רוני אלשיך".

גיא המשיך ואמר: "רוני אלשיך לא חשוד בפלילים. גם התחקיר המטלטל של 'כלכליסט' - שככל שעובר הזמן צצים עוד ועוד סימני שאלה, מבלי לגרוע בכך שמדובר בתחקיר מטלטל, שייתכן או לא מן הנמנע שכולו אמת צרופה - גם בתחקיר שם, נדמה לי שאין ולו פסיק אחד שממנו ניתן להבין שרוני אלשיך הוא שנתן את ההוראה העבריינית הפסולה לחוקרי משטרה לעבור על החוק ולהשתמש בתוכנות ריגול מבלי שיש צו של בית משפט".

15/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג
Paris