בן כספית ואריה אלדד

"ברור לגמרי שיש איתותים שעומד לקרות משהו גדול"

הדאגה של תושבי הצפון: שתי רעידות אדמה נוספות הורגשו • בועז יוסף, ראש הועדה הממונה בטבריה, הגיב: "אני מתחיל לראות קרן אור מצד שר השיכון"


שתי רעידות אדמה הורגשו ביממה האחרונה בצפון הארץ, וזה גרם לתושבים לחשוש מהעתיד לבוא. בועז יוסף, ראש הוועדה הממונה בטבריה, שוחח על כך עם בן כספית ואריה אלדד ב-103fm.

"ברור לנו לחלוטין שיש לנו איתותים מלמעלה שעומד לקרות משהו גדול לצערנו הרב", אמר יוסף, והוסיף: "כשמדברים על רעידות אדמה, אז לא כל המדינה תושפע. מי שצפוי לחטוף אותה, זה אלה שנמצאים על השבר הסורי-אפריקאי - מי שיחטוף את זה יותר חזק, זאת אומרת בנפש, זה כל אותם הבניינים שהם מעל 3 קומות".

לדבריו, "אני מתחיל לראות קרן אור דווקא ממשרד השיכון ושר השיכון. הוא קבע איתנו פגישת עבודה לעוד שבועיים, הוא מגיע לפה עם המנכ"ל וכל הצוות, אנחנו רוצים להציג תוכנית מהירה לביצוע, אבל לא סתם תוכנית שהיא תיאורטית, אלא אני רוצה להציג תוכנית שהיא מעשית. יש לנו בניינים ישנים משנות ה-60 וה-70 שנבנו בכלל לא על פי תקן של רעידות אדמה, כי לא היה אז תקן כזה. אני אומר שהפתרון הטוב ביותר זה פינוי-בינוי, כלומר התחדשות עירונית. אני הורס את הבתים, בונה בתים חדשים".

עוד אמר: "אם היה לנו כרגע כאן בטבריה חשש לטילים מסוריה, המדינה לא הייתה באה ומציבה פה סוללת טילים? מרעידת אדמה אנחנו לא מוגנים". בעקבות כך הציע יוסף לתת לרשות בעיר את הרשות לתת קרקע משלימה ליזמי נדל"ן, כדי שכך, לדבריו, יהיה ליזמים יותר משתלם לבנות בניינים בטבריה, כי אותם בניינים יהיו על שטח גדול יותר. "אני נותן לו יותר זכויות בנייה ואז כדאי לו, ואז מה אני אשיג? א', בניין עמיד בפני רעידת אדמה, ב', תושבים מקבלים דירות חדשות, אותם תושבים שגרים שם, ג', אני מקים עוד יחידות דיור בטבריה", הסביר יוסף.

עריכה: אמיתי דואק

16/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רעידת אדמה הורגשה בצפון
רעידת אדמה הורגשה בצפון  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris