איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"נעשה מעין אמון עיוור לגרסה של גברת נתניהו"

עו"ד נעמי לנדאו, שייצגה את שירה רבן, הגיבה לדחיית התביעה: "הכרתי את שירה כאישיות מאוד אמינה"


לאחר שטענה כי עברה התעללות מצד אשת ראש הממשלה לשעבר שרה נתניהו, בית המשפט קבע כי עדותה של שירה רבן אינה מהימנה. ענת דוידוב שוחחה עם עורכת הדין נעמי לנדאו, המייצגת העובדת לשעבר במעון ראש הממשלה, אשר הגיבה על דחיית התביעה וקביעת השופט.

"גם אם הייתי זוכה לא הייתי רואה את עצמי זוכה שככה מתנהל מעון ראש הממשלה שכולנו משלמים עליו", טענה עו"ד לנדאו בפתח דבריה, "אני חושבת שנעשה מעין אמון עיוור לגרסה של גברת נתניהו שאפילו לא מועלת בפסק הדין, לא הגרסה ולא העדויות מטעמה. השופט התייחס רק לזה שהוא לא מאמין לשירה. אני הכרתי את שירה רבן כאישיות מאוד אמינה, כשאני פגשתי בה לראשונה וכאשר המשכתי איתה אני הכרתי אישיות מאוד נאמנה".

לדבריה, "כאשר העדים מטעמה, יעקב קדוש ונילי קדוש, נדרשו לבוא לחקירה במשטרה על שמץ של מסירת עדות שקר בתיק הזה הם הודו. החקירות בידי, אני ביקשתי להגיש אותן והשופט סירב לקבל אותן כי הוא אמר שהן חקירות במשטרה ושאין להן שום קשר לתיק. קיבלנו את זה עד שקבע השופט שהוא מאמין לכל העדים האלו כאשר הם בעצמם לא מאמינים לעצמם, הם הודו במשטרה שהם שיקרו".

עדותה של שירה רבן העלתה תהיות רבות, ביניהן סיפורה על כך שהייתה נדרשת להחליף בגדים 35 פעמים ביום. "זה המון וזה בלתי נתפס. הגברת שירה רבן עומדת על זה שזה אכן מה שהיה. גברת גנסיה תבוא לעדות בתיק שלה, שעבדה חמישה חודשים, לא יוכלו להגיד שהיא עבדה תקופה קצרה".

"כנראה ששירה תגיד שהיא לא רוצה לערער"

היום (ד') בית המשפט דחה את התביעה וקבע כי גרסתה של שירה לא מהימנה. עו"ד לנדאו הגיבה, ותקפה: "עם כל הכבוד, עידן השליטה של גברת נתניהו במעון ראש הממשלה פס. אני מאחלת לה שתלמד מהלקח שהיה לה ותתנהג אחרת אל עובדים. הגברת שירה רבן חיה עם 20 הימים האלו כבר משנת 2016 וכנראה שגם היא רוצה לשים לזה קץ, כנראה שהיא תגיד שהיא לא רוצה לערער על זה".

"אני חושבת שהשופט באופן כללי טעה כאשר הוא הגדיר את עילת ההתעמרות כפי שהוא הגדיר אותה. לא מעניין אותי שירה רבן, לא נתניהו, מעניין אותי מקומות עבודה ועובדים שסובלים. לפי פסק הדין שניתן עלול להיות מצב שעובדים יסבלו ולא יוכרו כקורבנות", הדגישה.

האם יוגש ערעור? לטענתה של עו"ד לנדאו עוד מוקדם לדעת. "אני צריכה לערב את גברת שירה רבן שסירבה להתראיין ולדבר איתי עכשיו. היא גם רוצה לקרוא מה שאמרו עליה שהיא לכאורה שקרנית או מגזימנית. רק אחרי שיחה איתה ובדיקה לעומק נחליט אם מערערים. אם מערערים אולי נערער על הקטע המשפטי ולא על העובדתי".

עריכה: שני רומנו

23/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שרה נתניהו
שרה נתניהו  |  צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90
Paris