איריס קול

מהי אהבה אם לא בית?

לרגל יום האהבה, עידן רייכל בביצוע אקוסטי ומרגש במיוחד לשיר 'מכל הכוכבים בלילה' שבמקור ביצע אייל גולן • אמר: "שמח שזה מגיע לכל מיני זוגות"


לחיות את החלום ולהגשים את החלומות של האחרים: ביום האהבה האחרון קיבל הזמר והיוצר האהוב עידן רייכל פנייה מרגשת במיוחד מזוג אוהבים שסיפרו כי הם מתחתנים בקיץ הקרוב, לאחר שדחו זאת בעבר עקב משבר הקורונה. השניים שיתפו את היוצר המוכשר באהבתם הגדולה לביצועו לשיר 'מכל הכוכבים בלילה' שכתב בכלל לאייל גולן וכי הם היו שמחים להיכנס לחופה יחד איתו. לבקשתם, עוד באותו הערב נכנס רייכל לאולפן ההקלטות ויצר עבורם ביצוע ייחודי שהחליט לבסוף לשתף עם שאר מעריציו. בשיחה עם איריס קול ב־103fm שיתף הזמר בהתרגשות הגדולה שחווה כתוצאה מהבקשה המפתיעה. וגם, מהי מהות האהבה?

בפתח השיחה, סיפר רייכל כי "קיבלתי פניה מזוג מקסים שכנראה היה באחת ההופעות והם אהבו ביצוע לשיר שבמקור אייל גולן שר 'כל הכוכבים בלילה' ושאלו אם יש גרסה שלי מוקלטת לכניסה שלהם לחופה. אמרתי להם שלא אבל עוד באותו ערב הלכתי והקלטתי להם את זה במיוחד. אני שר את זה כל הזמן בהופעות אבל אמרתי 'יאללה, נקליט'. בהקלטה עצמה לא אני מנגן בגיטרה אבל בהופעות כן. הקלטנו את זה בערב אחד אצל מתן דרור וזה היה כייף גדול. אני שמח שככה זה מגיע לכל מיני זוגות כאלה".

בעקבות הפניה יוצאת הדופן, נשאל רייכל מהו שיר הכניסה שלו ושל בת זוגו. "לא התחתנו אז יש לנו שירים שאנחנו נכנסים איתם לבית, למשל 'גינה לי גינה לי'. שירים כאלו בעיקר אני שומע בתופת הזאת של 4 ילדים קטנים אני שומע פה מצעד פזמונים", השיב.

על משמעות השיר המרגש, אמר כי "בזוגיות, שכל כך משתנה עם השנים, יש אהבה של ניצוצות והתאהבות, יש גם תקופות פחות טובות ויש תקופות ממש גרועות". השיר עצמו הינו שיר אהבה טהור לחלוטין, אך משפט אחד תפס את רייכל במיוחד - 'ואת היית שם לצידי ותמיד נשארת, גם כשנגמר הכוח לא עזבת. שנינו זה בית'. עבורו, כך יודעים כי מדובר באהבה אמיתית. 

בסיום השיחה, חשף רייכל פרט מרגש במיוחד מהזוגיות של הוריו אשר רבים לא יודעים: "ההורים שלי שנה הבאה מכירים 70 שנה. הם הכירו בגן בגיל 4 ומהגן הם ביחד. מגיל 4 הם ביחד, אפשר לראות אותם ביחד בתמונות מהגן. כשאתה מכיר מישהו מגיל 4 אתה בפועל לא זוכר את החיים שלך בלעדיו, הוא כל הזמן היה שם". 

האזינו לביצוע המרגש: 

עריכה: שני רומנו

28/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עידן רייכל
עידן רייכל  |  צילום: דניאל קמינסקי, מתוך לינקטון
Paris