103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

מגל: "יאיר לפיד איש אלים ונקמן"

ינון ובן התייחסו לכך ששגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן לא נשא את הנאום בדיון על רוסיה • ינון תקף את שר החוץ, וכספית הבהיר: "לא הייתה החלטה שלו"


גם היום, שבו בן כספית וינון מגל אל עמדת המיקרופון ואולפן השידור, וסקרו יחדיו את כל המתחדש בזירה המדינית והפוליטית. השניים דנו סביב ההחלטה כי שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן לא ינאם בדיון על המלחמה באוקראינה וכי בסוף נאמה סגניתו נועה פורמן. 

בפתח השיחה, תקף מגל את שר החוץ יאיר לפיד: "הוא לא נתן לשגריר ישראל באו"ם לדבר בדיון על רוסיה. אני לא זוכר תקדים לאירוע המביש הזה, זה דבילי וחצוף. חוץ מזה, הוא מדבר על לסבך אותנו עם מדינות? הוא לא מתבייש? זה רק מוכיח כמה מדובר באיש אלים ונקמן. מה זאת ההתנהגות הזו? הוא נציג של מדינת ישראל, הוא מונה בהחלטת ממשלה. פתאום מתחלפת ממשלה אז לא נותנים לו לדבר? בושה וחרפה".

בתגובה לדבריו, השיב כספית כי "כל מה שאמרת עכשיו זה פייק. ישבת וקיללת את שר החוץ באפס בסיס עובדתי. זו לא החלטת שלו, הוא קיבל את המלצת הדרג המקצועי". הדציבלים של השניים עלו במהרה, ומגל טען בציניות מוחלטת: "הסנגוריה שלך היא באמת נפלאה, אין פרקליט כמוך לממשלה הזו, אפילו שאחרוני השופרות התייאשו אתה ממשיך. זה לא אני אמרתי, אלו היו הכותרות בתקשורת".

ינון לבנט: "אתה לא נתניהו"

בהמשך דנו השניים גם בתפקוד של ראש הממשלה נפתלי בנט בקשר למלחמה בין רוסיה לאוקראינה, וניסיונות התיווך שלו ביניהן. 

ינון טען: "זלנסקי מתקשר אליו כמו שהוא מתקשר פחות או יותר לחצי עולם ומבקש ממנו לתווך, ואז הוא מיוזמתו מתקשר לפוטין, מדבר עם פוטין, ומוציא החוצה שהוא דיבר עם זלנסקי ועם פוטין. הוא כל היום מוציא ומצייץ שאנחנו שולחים עזרה ואנחנו עושים ואנחנו מקבלים, אבל 'אנחנו עושים את זה בשקט ואנחנו יכולים לדבר עם שני הצדדים'. אדוני, זה פתטי, זה מגוחך".

ינון המשיך ואמר: "אתה לא נתניהו. אין לך רזומה של נתניהו. אתה לא עשית מה שנתניהו עשה בחיים. אין לך ותק פוליטי של נתניהו, אין לך הרבה יכולות של נתניהו, והניסיון שלך להציג את עצמך כמדינאי דגול כמו נתניהו הוא מגוחך. לא רק שאתה לא מצליח לתווך, אתה גורם נזק למדינת ישראל בכל הניסיונות הפתטיים האלה".

לדבריו, "אתה רק מחליש את מעמדה של ישראל, אתה לא מקדם את מעמדה של ישראל. תעזוב עכשיו את התיווך המגוחך שלך עם אוקראינה ורוסיה, כי אתה לא במעמד הבינלאומי לעשות את זה, אתה לא יכול לעשות את זה ואתה רק מזיק".

מנגד, אמר בן: "אתם כל כך פתטיים שלפעמים צריך להשאיר את צרור ההבלים הפייקיים האלה פשוט תלוי באוויר עד שהוא יתייבש וייפול לכם על הראש. שקר מספר אחד, לשכת רה"מ לא הוציאה שום דבר. אני רטווטתי אתמול (ד') בשעה 16:47 ציוץ של זלנסקי. זלנסקי כנראה ביקש בשיחה הזאת מבנט לדבר עם פוטין, בנט הרים טלפון לפוטין שהחזיר לו צלצול ודיבר איתו, ואז הרוסים הוציאו גם הודעה".

לדברי בן, "הרבה זמן לא נתקלתי במצב ששמרית מאיר וחבר מרעיה בלשכה (של בנט) לא מוכנים להגיד מילה ולא מוכנים לתדרך. עכשיו, תשימו לב לעליבות המחרידה, המסוכנת ומעוררת החמלה של השופרות והביביסטים. הרי, אם אצל נתניהו זה היה קורה, הייתה נסתמת לנו האוזן היחידה ששומעת, מהצווחות של 'הליגה האחרת'".

על כך השיב ינון: "אני רק מזכיר לך שמנתניהו גם ביקשו בזמנו לתווך ולא היה פה כזה בלגן. אני לא יודע, אם אפילו בזמנו, הוא ניסה לתווך. כי אם אתה לא יכול לתווך ואתה כל הזמן מקבל סירובים, אז עדיף שתשתוק ואל תעשה בושות. אין לו שום ניסיון בינלאומי, פשוט מגוחך מה שהוא עושה".

03/03/2022
הישארו מעודכנים

ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm