אודי סגל וענת דוידוב

"פוטין לא שפוי, מקווה שייגמר רצח העם שהוא עושה"

יועצו של נשיא אוקראינה ולדיסלב רויטברג בתגובה ראשונה לפגישת רה"מ בנט עם נשיא רוסיה: "מברך על המהלך, מה שקורה היום - חציית כל הקווים האדומים"


מפגש פסגה נדיר מסוגו: ראש הממשלה נפתלי בנט טס אתמול (ש') בשעות הבוקר בחשאי למוסקבה, ונועד בקרמלין עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כחלק מניסיונו לתווך בין רוסיה לאוקראינה ביומה העשירי של המלחמה. ולדיסלב רויטברג, יועצו של נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm והתייחס לראשונה לניסיונותיו של רה"מ להשיג הפסקת אש.

יועצו של נשיא אוקראינה הגיב לפרסומים בדבר פגישתם הסודית של ראש ממשלת ישראל ונשיא רוסיה במהלך השבת, ואמר: "כל רצון של כל שליט בעולם הוא רצון טוב, אנו תמיד פתוחים לדיפלומטיה. אנו מקווים שכך ייגמר הסבב של רצח העם שפוטין עושה בימים אלה. אנחנו מברכים על המהלך". הוא הדגיש: "אנחנו נמשיך להגן על המדינה שלנו והשטחים שלנו כמה שיידרש".

בהמשך, הוסיף רויטברג: "פוטין כבר לא שפוי. קשה להבין אדם לא שפוי והוא באמת לא שפוי. ממש לא מעניין אותי מה הוא חושב ולא מעניין אף אחד בעולם מה הוא חושב כי המחשבות שלו עברו את הנורמות. מה שקורה היום זה חציית כל הקווים האדומים - המון פצועים, המון ילדים הרוגים, המון אימהות בוכות. פגיעה בכל התשתיות האפשריות, במבנים, הרוב אזרחים. הרודן צריך להבין שהוא שגה באיזושהי פינה. אני חושב שהוא נואש בכלל, הוא הגיע כבר לקצה האינטליגנציה והנורמות".

כמו כן, סיפר על האהדה שצובר הנשיא זלנסקי בימים קשים אלו. "יש לו המון נחישות, המון כוחות, הוא כמו תמיד עומד בראש. אם היום היו בחירות, אני חושב שהוא היה שובר את השיאים. כל העם איתו ביחד".

     

עריכה: עופרי גליכמן

06/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מלחמת רוסיה אוקראינה
מלחמת רוסיה אוקראינה  |  צילום: ANATOLII-STEPANOV-AFP-via-Getty-Images
Paris