בן כספית ואריה אלדד

"אנו נבחרי ציבור אבל גם יש לנו לב"

יו"ר הקואליציה עידית סילמן על העימות עם ח"כ מיכל וולדיגר, שהוביל לפריצתה בבכי: "להביע רגשות זו לא חולשה בעיניי" • על חוק האזרחות: "הוא יעבור


עימות חריף פרץ השבוע (ב') בין יו"ר הקואליציה חברת הכנסת עידית סילמן (ימינה) וחברת הכנסת מיכל וולדיגר (הציונות הדתית), זאת במהלך דיון סוער בוועדת הבריאות של הכנסת. האם הכנסת מלאת הקטבים וחילוקי הדעות תצליח למלא את ימיה? יו"ר הקואליציה חברת הכנסת עידית סילמן (ימינה) שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והגיבה לדברים.

בפתח השיחה, שאלו המגישים לשלומה של יו"ר הקואליציה אשר השיבה כי "אני תמיד מאוששת. אני שמחה ואוהבת את העבודה שלי בכנסת ומשתדלת לעשות אותה הכי טוב. יש רגעים שהם קשים, אנחנו בני אדם. אומנם אנחנו נבחרי ציבור אבל אנחנו בני אדם ויש לנו לב".

"אני מתעסקת בנושאים מאוד רגישים שיש בהם הרבה חמלה וחסד. יש לי לשכה של פניות ציבור ומגיעות אליי הרבה פניות מהרבה אנשים שצריכים אותי ברגעים הכי קשים שלהם", סיפרה, והדגישה: "אני נמצאת כאן כי בכל בוקר שאני קמה אני מרגישה פרפרים בבטן שאני באמת מצליחה להשפיע ולעזור ולסייע. יש רגעים כאלו שהם קשים. להביע את הרגשות זה לא חולשה בעיניי זה להיות אנושי וזה קורה".

"חוק האזרחות הוא סמל שימינה היא חומת המגן של ישראל בימין"

על התנהלות הממשלה וחברי הכנסת בהעברת החוקים, אמרה ח"כ סילמן: "המטרה של הכנסת, בעייני לפחות, זה הגעה להסכמות. כמובן שאפשר כל הזמן להתווכח ולריב. חוק הגיוס כרגע מטופל וחוק הגיור נדחה. יש דברים שאנחנו דוחים כדי להגיע להסכמות עם האופוזיציה. חוק האזרחות יעבור בע"ה היום, אמרו שהוא לא יעבור ובסוף הוא עובר ובגדול אני מקווה. אני חייבת לומר משהו שהוא חשוב ואינו משתמע לשתי פנים - חוק האזרחות יעבור. חוק האזרחות הוא סמל שימינה היא חומת המגן של ישראל בימין. הוא חוק ביטחוני חשוב".

בתגובה לכך, נשאלה ח"כ סילמן האם היא מתכוונת להעביר את חוק האזרחות על ראשה של מפלגת העבודה. סילמן הבהירה כי "גם העבודה וגם יש עתיד תמכו בחוק הזה בעבר והצביעו ממושבם באופוזיציה. היום הם בקואליציה ואין להם שום בעיה עם החוק הזה להבנתי. בסופו של דבר עשינו שיתוף פעולה יחד עם האופוזיציה וזה בסדר גמור. אולי השנתיים של מערכות הבחירות וכל הסבבים קצת גרמו לנו לשכוח שצריך לעבוד אחד עם השני, ביחד".

"החיים שונים מהקמפיינים של הבחירות"

"העברנו את חוק האזרחות כבר בקריאה ראשונה והוא יעבור בשנייה ובשלישית. זה חוק ביטחוני שחשוב למדינת ישראל ואין בזה בכלל שאלה או ספק. אני מעבירה הרבה חוקים לאופוזיציה ובהסכמות מדי יום רביעי, והכול בסדר. הבית הזה אמור לעבוד בהסכמות בשוטף, זה שגם יש מראות אחרים זה קשה לפעמים וגם בזה אנחנו צריכים לעבוד. בסוף החיים שונים מהקמפיינים של הבחירות, צריך לזכור את זה", סיכמה.

עריכה: שני רומנו

09/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עידית סילמן
עידית סילמן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris