מעיין אדם

"לא הייתה לי כוונה לעשות קריירה על שירי העצמה"

גלי עטרי, הזמרת והיוצרת עטורת ההישגים, על שנות היצירה הרבות • על הייאוש מטיפול הפוריות והבחירה לאמץ לבד: "בסוף נולד ילד ואני מצילה אותו"


הזמרת, המלחינה, הזמרת והשחקנית הישראלית גלי עטרי, הפכה לפני שנים לאחת מנכסי צאן הברזל של עולם התרבות הישראלי. גם היום, כשהיא בת 68, היא לא מפסיקה ליצור ולהופיע ולו לרגע אחד. בשיחה מלב אל לב ונטולת מניירות לחלוטין עם מעיין אדם ב־103fm, שיתפה עטרי על הרגע בו הבינה ששיריה מלאי העצמה נשית ועל הבחירה לאמץ ולהציל חיים.

עוד בתחילת דרכה זכתה עטרי לאהבה רבה מצד הקהל. שיריה הושמעו בלי סוף והמעריצים הרבים רק השתוקקו לשמוע עוד ועוד את קולה הענוג. "בתקופה שלי, בדור שלי, כשפרצתי היה רק קול ישראל ואז כל השירים החדשים היו ברשת ג' והופצצו ברדיו בלי סוף. לא הייתה תחרות ולא היה כל כך הרבה שירים. כל שיר נהיה להיט בתקופה הזו", אמרה, והוסיפה: "זכיתי להיות בתקופה שנתנו המון תשומת לב לשירים חדשים. אחר כך כשהתחילו ערוצי הטלוויזיה, תחנות הרדיו האזוריות והיו כל כך הרבה שירים, כזו הצפה שאין מקום לכולם. זכיתי להיות בתקופה כזו וגם אחרי זה. דברים משתנים אבל בהחלט פונקתי".

אחד מלהיטי הענק של עטרי הוא לא אחר מאשר 'השיר שיביא לך אהבה', שגם זכה לחידוש של עטרי יחד עם להקת הנח"ל במסגרת יום הולדתו ה־100 ליצחק רבין וביוזמת מרכז ההנצחה הממלכתי לזכרו. הזמרת האהובה נשאלה על ידי מעיין אדם האם היא חששה לפני שהסכימה לחידוש, ועטרי השיבה כי "מה זה נגעתי בשיר אייקוני? זה שיר שעשיתי קאבר עם להקת הנח"ל החדשה. זה היה 100 שנה למותו של רבין ובמקום להתאבל הם החליטו לבחור במוזיקה. הם בחרו 3 דואטים וזה נורא החמיא לי".

"לא רציתי להגיע לבנק, אמרתי שפה ממילא נולד ילד"

בהמשך השיחה, התייחסה למסר הנמצא בין רוב שיריה: "יש לי בשירים שלי העצמה נשית. בשנים הראשונות פתאום התחלתי להבין שהם שירי העצמה כי אמרו לי את זה כל הזמן, לא הייתה לי כוונה לעשות קריירה על שירי העצמה זה כנראה באופן טבעי משהו שמאוד בער לי לשיר עליו".

בשנתיים האחרונות, מאז פרוץ הקורונה לחיינו, השתבשו חייהם של אמנים רבים, וביניהם גם של עטרי. אך כעת היא שבה לשגרה עם אנרגיות מחודשות ולהיטים בקנה. "חזרתי לשגרה, אני מופיעה אבל אני בעיקר עושה הקלטות. אתמול הקלטתי שיר חדש, יש לי בעיקר הקלטות, קליפים, ספיישלים וכו'".

לפני יותר מ־20 שנה, ואחרי עשרות טיפולי פוריות כושלים, החליטה עטרי להגשים את חלומה להיות אמא ועלתה על מטוס לבדה למזרח אירופה. שם, הכירה את בתה, שהייתה עוד תינוקת קטנה, והחליטה לאמצה ולהביא אותה עמה ארצה. "עשיתי למעלה מ-30 הפריות מבחנה", שיחזרה, וסיפרה: "אני אימצתי, האהבה היא לכל דבר כמו כל ילד אחר. אני לא רציתי להגיע לבנק אמרתי שפה ממילא נולד ילד. בסוף נולד ילד ואני מצילה אותו".

עריכה: שני רומנו 

11/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גלי עטרי
גלי עטרי  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris