בן כספית ואריה אלדד

מזל טוב לאביהו מדינה על הזכייה בפרס ישראל

מדינה על הבשורה המרגשת: "זה היה כל הזמן באוויר, עד שהשרה התקשרה" • על יצירתו: "המנגינה נמצאת בתוך המילים, פשוט צריך לקרוא אותן נכון"


שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון הודיעה הבוקר (ג') כי היוצר, המשורר, המלחין והזמר אביהו מדינה הוא חתן פרס ישראל בתחום הזמר העברי לשנת תשפ"ב. בשיחה עם אריה אלדד ובן כספית ב-103fm, שיתף מדינה בתחושותיו לאחר הבשורה המשמחת.

"ידעתי שהוגשתי וגם עיתונאי בטלוויזיה לחש לי שהשנה אקבל את הפרס - והוא היה בטוח בכך. אז זה היה באוויר כל הזמן, עד שהתקשרה היום השרה שאשא ביטון", סיפר היוצר המוערך והוסיף: "אני ישראלי ושייך לעם ישראל, מכיר את כל הסגנונות. גדלתי בבית דתי והתחנכתי בקיבוץ. אני אוהב גם מוזיקה חסידית וגם פלמנקו ספרדי - כי אני אוהב מוזיקה יפה ומלודית. כיהודי, אני מתחבר למוזיקה החסידית למרות שאני לא בא משם, כי יש בה נשמה יהודית והיא מבוססת על טקסט ששווה לכל היהודים בעולם. הרי כולנו מתפללים את אותה התפילה, ואני אגלה לכם סוד מקצועי - המנגינה נמצאת בתוך המילים. אנחנו רק צריכים לקרוא אותן נכון, להבין אותן ולתרגם אותן לשפת הנשמה, שזו בעצם השפה המוזיקלית".

כאשר נשאל האם הוא מתרגש, השיב מדינה כי "אני לא בן אדם שמתרגש, חוץ מהלידה של הבנות שלי, כי אני חרד למצב הבריאותי של הנולדת ושל היולדת. אז אני כן רגיש, אבל לא רגשן".

עריכה: דוד זבולוני 

15/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אביהו מדינה
אביהו מדינה  |  צילום: איזק הררי/פלאש90
Paris