איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"האם כנסת ישראל באמת מחכה לזלנסקי? לא בטוח"

ענת דוידוב פתחה את התוכנית עם נאומו הצפוי של נשיא אוקראינה זלנסקי בזום בפני חברי הכנסת: "לפחות ח"כ אחד אמר שהוא לא מתכוון לצפות בנאום"


בפתח התוכנית, התייחסה ענת דוידוב לנאומו הצפוי של נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי בזום, בפני חברי הכנסת. "הערב (א') בשש, נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי, יישא את נאומו המקוון בפני חברי הכנסת. האם כנסת ישראל באמת מחכה לזלנסקי? אז זהו, שלא בטוח. לפחות ח"כ אחד, עופר כסיף מהרשימה המשותפת, אמר בקול ברור שהוא לא מתכוון לצפות בנאום". 

לדברי ענת, "גם אם אישית, אני לא מסכימה לטיעונים שלו, בכל זאת התקופה היא לא אותה תקופה, ותמיד עדיף לומר את האמת, כי מי יודע כמה צביעות תהיה אצל שאר חברי הכנסת, שלא יביעו את דעתם. אגב, הנאום יוקרן על מסך ענק בכיכר הבימה בתל אביב".

ענת המשיכה, ואמרה: "עכשיו נדבר על הפליטים: היום מתקיים הדיון בבג"ץ בעתירה שהוגשה נגד מתווה הפליטים, עתירה בשם מי שאינם אזרחים ישראלים. שרת הפנים איילת שקד, חוטפת אש בשבועות האחרונים. חוטפת אש על הזגזוג, על היעדר העקביות במדיניות".

עוד אמרה ענת: "פליטים זה סטטוס זמני. הפליטים שנמלטים על נפשם עכשיו, רוצים לחיות. הרוב המוחלט, נשים - שהיה להן הכול, או כמו שאמרה אתמול פליטה אחת על גבול פולין - 'היו לי עד לפני יומיים הרבה תוכניות, עכשיו כבר אין'. האוקראינים יעדיפו מן הסתם לחזור למקום שממנו באו. אם יהיה לאן לחזור. אף אחד לא בוחר להיות פליט, ושום חשבונות קטנים לא יעזרו פה".

20/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טור אישי עם ענת דוידוב
טור אישי עם ענת דוידוב  |  צילומים: Ingram Image, 103fm
Paris