איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"נכון עבור מדינת ישראל וגם חובה מוסרית שלנו"

בצל המלחמה באוקראינה, התאחדות המלונות בפנייה לממשלה לאפשר קליטה של עולים לעבודה בבתי המלון • אבי ניסנקורן, נשיא התאחדות המלונות, הגיב


מלחמת רוסיה־אוקראינה נמשכת, ועוד ועוד אזרחים נמלטים על חייהם מאזורי הלחימה. בעקבות כך, התאחדות המלונות קראה לממשלה לאפשר להם לקלוט את העולים החדשים והפליטים מאוקראינה לצורך עבודה בבתי מלון. סביב ידיעה זו, שוחחה ענת דוידוב ב־103fm עם אבי ניסנקורן, נשיא התאחדות המלונות, אשר הסביר את רציונל הבקשה.

"צריך לאפשר גם לעולים וגם לפליטים להתפרנס בזמן שהם בארץ. הם צריכים להתפרנס בכבוד בתקופה הזו. אני חושב שזה גם נכון עבור מדינת ישראל וגם חובה מוסרית שלנו", אמר ניסנקורן והוסיף: "ראיתי היום את תוכנית העבודה של מדינת ישראל לגבי הטיפול בעולים ובפליטים, ואין שם מילה אחת על קבלת שעת עבודה. פניתי ולכל השרים הרלוונטיים וחלק מסכימים איתי ופועלים בנושא. שרת הכלכלה באופן ספציפי הוציאה היום מסמך רשמי שתומך בתעסוקת הפליטים. גם שר התיירות תומך - לגבי שרת הפנים, הגישה לה שונה. אני חושב שמדינת ישראל חייבת להוות דוגמה, כי אין פה איום דמוגרפי ואנו נמצאים באסון הומניטרי. מדינת ישראל לא יכולה לשבת בצד, היא חייבת להיות חלק מהדבר הזה. אנחנו יכולים לקלוט מיידית 15 אלף איש בכל המקצועות".

כאשר נשאל על מחירי החופשות הגבוהים באילת, השיב ניסנקורן בנחרצות: "אנחנו ומדברים כאילו אנחנו מנותקים - מה, אנחנו לא רואים את עלות מחירי הדיור ומחירי המזון? ישראל היא מדינה יקרה ויוקר המחיה חל על הכל כולל העף התיירות. יש מגוון מחירים בארץ, גם באילת. ויש מקומות נוספים שאפשר לנפוש בהם חוץ מאילת. בסופו של דבר יש מחירים וכל אחד בוחר את המלון שהוא רוצה לפי המחירים. אני חושב שצריך לדבר בצורה אמיתי ולא באמירות שאין בהן ממש. אם רוצים לטפל ביוקר המחיה יש שתי דרכים: להגדיל את ההיצע ולהוריד את הרגולציה".

עריכה: דוד זבולוני 

21/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פליטים בנתב"ג
פליטים בנתב"ג  |  צילום: נתי שוחט/פלאש90
Paris