איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הווריאנט הזה מדבק עוד יותר"

חוששים מגל נוסף: מעל עשרת אלפים מאומתי קורונה ביממה • פרופ' דרור מבורך, מנהל מחלקה פנימית בהדסה עין כרם שבירושלים, הדגיש: "יש פנדמיה עולמית"


הקורונה עוד כאן והיא לא הלכה לשום מקום: מקדם ההדבקה מזנק והיום (ב') נחצה רף עשרת אלפים המאומתים. עם שיעור של 20.48 אחוזים, 328 חולים במצב קשה ומעל 2,000 מאומתים חדשים מחצות, אזרחים רבים דואגים וחוששים מגל נוסף. ענת דוידוב שוחחה ב־103fm עם פרופ' דרור מבורך, מנהל מחלקה פנימית בהדסה עין כרם שבירושלים, אשר התייחס לנתונים המדאיגים ושיתף במצב בבית החולים בו הוא נמצא.

"אין לנו זרימה גדולה של חולים, ירושלים קצת איטית עכשיו בגל או הגלון החדש הזה. לכן המצב הוא דיי טוב אצלנו, היום אנו סביב ה־13,000 מאומתים. עם זאת, אנו רואים מה קורה באירופה, לכן זה נראה כמו גל. לא חשוב אם הוא גדול או קטן, יש עלייה ברורה במספר החולים ובמקדם ההדבקה ולא נוכל להתכחש לזה", אמר פרופ' מבורך והכריז: "אני לא מסכים עם ראש הממשלה שהמצב הוא אנדמי, עדיין יש לנו פנדמיה עולמית. מה שכן, האוכלוסייה היום הרבה יותר מוכנה, מהבחינה שיש היום אחוז גבוה של מחוסנים ותרופות שניתן לתת כדי שלא יהפכו לקשים. כל הדבר הזה אומר שאנחנו כביכול מנסים לחיות עם המגיפה הזאת וממשיכים עם אורח החיים שלנו, אבל הזקנים והמוחלשים חיסונית עדיין בסכנה. אי אפשר להגיד 'הכל בסדר, נמשיך לחיות'. צריך להיזהר".

על החיסון הרביעי, אמר: "יצא מאמר לפני כשבוע שמראה כי החיסון הרביעי הוא טוב בעיקר לאנשים המבוגרים ואולי למי שיש מחלות רקע, אבל לצעירים הוא קצת פחות חשוב אם הם מחוסנים יפה בשלושה החיסונים הראשונים - הם די מוגנים וזו המטרה העיקרית שלנו. ישראל עשתה הרבה מאמצים כדי לחסן את האוכלוסייה כולה, יחד עם זאת אני לא יכול שלא להגיד שקצת פספסנו את הפריפריה ולא הנגשנו מספיק את החיסונים לאנשים שמתקשים להתחסן ופחות דואגים לעצמם". על זן הקורונה החדש שהתגלה בישראל, הוסיף: "זה וריאנט שמדבק עוד יותר מה־BA1, האומיקרון המקורי. היום אנחנו עם 13,000 מאומתים, זה אומר שיכול להיות שנהיה עם 30,000 בשבוע הבא".

עריכה: דוד זבולוני 

21/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


האם אנחנו לקראת גל נוסף?
האם אנחנו לקראת גל נוסף?  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris