אודי סגל וענת דוידוב

הטיול שנגמר בנס ללא נפגעים

42 ילדים הלכו לאיבוד בנחל אוג במהלך טיול בית ספר • זאב סופר, מצוות יחידת החילוץ: "היינו צריכים להשלים את הפזל של הילדים כשהבנו שהם התפזרו"


42 ילדים בני 10 אבדו אתמול במהלך טיול בנחל אוג ליד ים המלח, זאת לאחר שהתנתקו מקבוצה גדולה יותר שסיירו במקום כחלק מאירוע בית ספרי. לאחר שעתיים פורסם כי הילדים נמצאו בריאים ושלמים, זאת לאחר מאמצי חיפוש נרחבים.

זאב סופר, מפקד צוות ביחידת החילוץ 'מגילות ים המלח' שהוביל את היחידה הקרקעית שאיתרה שלושה ילדים שהוגדרו נעדרים, שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm והביא פרטים נוספים על התקרית שתמה ללא נפגעים: "אמרו לנו בטלפון שנעלמה קבוצה של ילדים, הם נכנסו לתוואי נחל שבדרך כלל מחולק לכמה מסלולים, המסלול הקצר הוא סביב שעה וחצי שעתיים למשפחה עם ילדים מטיבי לכת וכולל כמה סולמות. זה מסלול קיים. יש נקודה מסוימת בשביל אחרי שעולים את הסולמות, שאם לא שמים לב לשלט יכולים להמשיך ישר ותמיד מתבלבלים שם למרות שהשלט גדול. זה מה שקרה לקבוצה הזו".

בהמשך, הוסיף: "צוות האיתור עשה עבודה יותר עמוקה, הבנו שמדובר ב־42 ילדים ולא ב־15 כמו שנאמר בהתחלה, זה כבר סיפור מורכב. החושך יורד, הטמפרטורה, מים, הסכנות מבחינת נפילות מגובה, אי אפשר לדעת איך ילדים מגיבים. תוך כדי הוזנק מסוק משטרתי, מבינים שאנו במצב שבו הילדים כנראה עצמם התפזרו. הכוונו את הצוות לילדים, שהגיעו למקום לא נעים בלילה. אספנו אותם רגלית, היו לנו 2.5 ק"מ הליכה אליהם, לראות אותם כך - כואב הלב". 

עריכה: מיכל קדוש 

29/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris