אודי סגל וענת דוידוב

"אנחנו בהיערכות לרמדאן כבר שבועות ארוכים"

אלי לוי, דובר משטרת ישראל שוחח עם ענת וגיא על ההיערכות לקראת החודש הקרוב: "נהיה באפס סובלנות אל מול הפרות סדר ואירועים חריגים"


בעקבות המתיחות הביטחונית, תוגברו מספר השוטרים הפועלים בחוץ, וגם חיילי צה"ל התווספו למשימות השוטרים כדי לסייע. דובר המשטרה אלי לוי שוחח על היערכות המשטרה לחודש הקרוב, עם ענת דוידוב וגיא פלג ב־103fm.

"אנחנו בהיערכות לקראת הרמדאן כבר שבועות ארוכים", אמר לוי, והוסיף: "מצד אחד, אנחנו מאפשרים את פולחן הדת לכל הדתות, הזרמים והקהילות וגם את חופש המחאה, אבל מצד שני, אנחנו נהיה עם אפס סובלנות מול הפרות סדר ואירועים חריגים".

לדבריו, "בתקופה הזאת, עיקר תשומת הלב של משטרת ישראל היא במחוז ירושלים ובאזור ירושלים, לנוכח הנפיצות ולנוכח אירועים משנים עברו, אבל לא רק שם. מי שהסתובב אתמול (ש') ושלשום בערי ישראל המרכזיות ראה נוכחות משמעותית מאוד של שוטרים. בכל זמן נתון, תראו בשטח, מקרית שמונה ועד אילת - 7,000 שוטרים שנמצאים כל הזמן בשטח. לזה יש להוסיף גם אלפי מתנדבים".

לגבי הטענות על כך שהשוטרים לא נשלחים לזירות הפיגועים עם הציוד המיטבי, אמר לוי: "גם אחרי 'שומר החומות' הבנו שיש מחסור בציוד כזה או אחר וביצענו רכש. אנחנו עושים הכול כדי למנוע את האירוע הבא. קיבלנו 181 מיליון שקל לטובת רכש".

"להמשיך בשגרה מלאה כל הזמן"

בהמשך התייחס להנחיות לציבור, והדגיש: "להמשיך בשגרה מלאה כל הזמן. גם אני אבא ששלח את הבת שלו בת ה־14 ביום שישי האחרון לים בחיפה והיו לי קצת דפיקות לב. חייבים לשמור על שגרה מלאה, אבל מצד שני, עירנות. מי שרואה אדם שנראה חשוד, מי שרואה איזה אירוע שמתפתח כחשוד, מי שרואה איזה חפץ חשוד, כמובן להודיע מיד למוקד 100 של המשטרה".

לקראת סיום השיחה, הדגיש: "99% מהציבור הערבי שמגיע לירושלים ומתפרנס בירושלים ויוצא לאירועי הרמדאן בירושלים מתנהג בצורה הנאותה ביותר, בלי הפרות סדר, ללא אירועים חריגים".

עריכה: אמיתי דואק

03/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הערכות המשטרה
הערכות המשטרה  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris